Strijelci za Posavinu Patrik Udovičić i Mario Krajina / Foto: Fenix Magazin Danijel Pavić

Krajina i Udovičić strijeci u sjajnoj igri i pobjedi Posavine Frankfurt na gostovanju kod Viktorie Preußen

U važnoj prvenstvenoj utakmici , Posavina Frankfurt je napravila podvig i u gostima savladala izravnog konkurenta u borbi za opstanak momčad  Viktorie Preußen rezultatom 0:2.

SV Viktoria Preußen – FC Posavina Frankfurt 0:2 ( 0:1 )

FC Posavina je fantastično ušla u utakmicu gdje je domaćinu odmah od samog početka utakmice pravila pritisak i oduzimala loptu. Kod takve agresivnosti ni vratar domaćina nije u miru mogao ni ispucati loptu pa je Mario Krajina kod njegova ispucavanja blokirao loptu koja se potom odbila u gol za vodstvo Posavine već u 3. minuti.

Nakon tog gola imala je Posavina još nekoliko prilika za povećanje vodstva. Domaćin je bio paraliziran a njihov najbolji strijelac Amore, koji je postigao 24 zgoditka u prvenstvu, bio je nemoćan protiv Ante Peke i Ivana Vorgića koji su ga skroz isključili.

Nakon prvog poluvremena, igra se odvijala uglavnoom na sredini terena. Vratar Posavine  Nikola Vincetić je bio siguran na svojim vratima i odbranio je sve ono šta je i trebao obraniti.

Pri samom kraju utakmice, u 88. minuti, Patrik Udovičić zabija glavom za konačan rezultat i pobjedu Posavine od 0:2.

Uslijedila je uobičajena radost igrača i navijača te trenera Posavine. U odsutnosti prvog trenera momčad su vodili bivši trener Pero Bošnjak zajedno sa igračem i trenerom Antom Matićem.

Sastav Posavine: Nikola Vincetić – Marin Bago (C), Ivan Vorgić, Ante Peko, Mario Pejić – Anto Matić, ( od 75. Marko Kalajica ), Miroslav Baotić, Mario Krajina, Mato Đukić ( od 61. Mišel Alsic ) – Danijel Koturić, Patrik Udovičić. Na klupi: Danijel Pavic (ETW), Saša Čančarevi i Marijo Vorgić

I Posavine II slavila

U utorak je i druga momčad Posavine slavila pobjedu i to sa 0:1 kod Spvgg 02 Griesheim II. Gol je postigao Marko Kalajica u 48. minuti. Na samom početku utakmice Nikica Barišić nije realizirao penal. Prvi pokušaj je završio izvan okvira gola da bi u ponovljenom pokušaju vratar obranio Barišićev udarac. Pri kraju utakmice Stanislav Krajina je još zadario crveni karton u 83. minuti.

Sastav: Danijel Pavić – Marijo Vorgić, Miroslav Nedić, Ante Peko, Luka Lukes – Nikica Barišić, (C), Duro Marsić, ( od 42. Dejan Matić), Stanislav Krajina, Pero Bošnjak (od 70. Matej Jurić) – Franjo Kesić, Marko Kalajica. Na klupi: Marko Klaić

U nedjelju, 08. travnja Posavina u 15:00 sati igra kod TSG 51 Frankfurt. Adressa igrališta je: Niedwiesenstrasse 998, Frankfurt. Druga momčad Posavine ne igra jer je domaćin povuko svoju drugu momčad iz Kreislige B tako da 0:3 za Posavinu II.