Košarkaši Komušine iznenadili pobjedom u gostima kod TSV Wieblingen

Poslije dva startna poraza, od kojih je prvi od Titans Stuttgart bio neočekivan, košarkaši Komušine su se sa dvije uzastopne pobjede vratili na nekadašnje staze uspjeha.

Kod jednog od vodećih klubova u Regionalligi Baden Württemberga su zabilježili pobjedu 77:74 (29:18, 49:43, 61:62) i nanijeli prvi poraz TSV Wieblingen.

-Odigrali smo odličnu utakmicu, naročito u drugom poluvrEmenu kada je skoro sve bilo na visokom nivou. Posebno su me oduševili naši mladi igrači koji su se borbenošću i zalaganjem jako dobro uklopili i pomogli ekipi kada je bilo odlučujuće. Domaći sastav je opravdao svoju favoritsku ulogu, posebno poslije prve dvije četvrtine kada su otišli na plus 17. U trećoj četvrtini Komušina se vratila u igru a u četvrtoj u kojoj se lomila utakmica do izražaja su došli oni malo stariji igrači našeg kluba Babić, Kesselring i posebno Slaven Ponjavić koji će biti prvi strijelac sa 28 koševa uz četiri trice. Pet sekundi prije kraja je bilo neodlučno 74:74, Kesselring je doveo Komušinu u vodstvo a iz zadnja dva slobodna bacanja, dvije sekunde prije kraja Ponjavić je postigao konačnih 77:74. Nastalo je veliko veselje igrača i navijača hrvatskog kluba i već se sve okreće slijedećoj utakmici u nedjelju 20. listopada u 17.30 sati protiv SV Möhringen.

Trener Möhringena koji iz 4 utakmice ima tri pobjede je Hrvat Domagoj Buljan bivši igrač i trener Komušine. Zadnju pobjedu za KK Komušina su izborili Ponjavić 28, Babić 21, Kesselring 13, D. Miličević 8, P. Marić 7.

Još su igrali Justin Miličević, Julijan Stojčević, Rickardo Marić i Martin Krešić. Dan prije utakmice zbog bolesti je morao odustati Luka Banožić.