Croatia Stuttgart suvereni je prošla i 3. Kolo kupa / Foto: Fenix (B.Zepic)

Treće kolo Bezirkspokala: Martinović i Bokilo trostruki strijelci u visokoj 9:1 pobjedi Croatije Stuttgart, pobjeda i Zrinskog Waiblingen

U tijeku tjedna u večernjim satima  odigrane su utakmice njemačkog kup natjecanja za „Bezirkspokal“. Nastupile su i tri hrvatske momčadi.

B Kreisligaš HNK Slaven Möhringen je na svome igralištu izgubio od SV Gablenberg koji igra u A Kreisligi, rezultatom 1:5. Zanimljivo je to što je hrvatski klub bolje otvorio utakmicu i preko Dejana Vojnovića poveo već u 2. minuti. Gosti su poravnali 18. ubrzo i poveli a poslije 57. minute i drugog žuto-crvenog kartona jednog igrača Slavena sve je bilo jasno.

Croatia Stuttgart, koja se uspješno natječe u Bezirksligi, gostovala je kod A ligaša VfB Obertürkheim. Domaćini već u 3. minuti pogotkom Wagnera dolaze u vodstvo. Dvadeset minuta kasnije Harb poravnava a onda sve rješava prvi topnik hrvatskog kluba Ivan Martinović u 25., 32., i 36., minuti kada povisuje vodstvo svoje momčadi na 4:1. U nastavku među strijelce se upisuju Bokilo isto tako 3 puta, Kum i Klaić po jednom i to je krajnjih 9:1 za Croatiu.

U podsavezu Rems/Murr od hrvatskih je klubova nastupio Zrinski Waiblngen. Hrvatska momcad je uspješno odradila i treće kolo kupa bez pomoći trenera Marka Mutapčića, koji je bio spriječen radnim obavezama. Umjesto Mutapčića momčad su vodili predsjednik Stipe Gavran i bivši trener i igrač Tomislav Vidačković. Iako su domaćini SG Weinstadt II poveli a Zečević poravna tek u 44. minuti, nije bilo pitanja kome će pobjeda pripasti. Zrinski je diktirao tempo, bili su bolji što su u nastavku utakmice potvrdili pogocima Kuliša 63. i Blaženovića 75. Domaćini su smanjili na konačnih 2:3 tek u 86. minuti.

Od hrvatskih klubova u četvrtom kolu ili osmini finala je i Croatia Reutlingen koja je još prije uspješno obavila svoju zadaću.