Košarkaši Croatia Hawksa izbili na čelo ljestvice, goste iz Essingena zamrzli na -56 razlike

Hrvatski sokoli  (Croatia Hawks) iz košarkaškog odjela Croatie Stuttgart izborili su u drugom prvenstvenom kolu drugu uvjerljivu pobjedu, ovaj put nad momčadi TSV Essingen koju su savladali sa nevjerojatnih 56 koševa razlike tj. rezultatom 98:42.

Croatia Hawks –  TSV Essingen 98:42

Novom pobjedom Croatia Hawks je izbila na prvo mjesto na ljestvici.

Sokoli su kao i obično su krenuli agresivno na protivničku momčad koja nije dozvolili hrvatskim košarkašima lak prolaz do koša. Ipak, prva četvrtina je završena vodstvom Sokola sa 27:11

U drugu četvrtinu sa taktičkim napadima i dobrom obranom Hrvati su povećali prednost na 47:22.

Nakon poluvremena Sokoli su nastavili sa malim promjenama šta i je omogućilo povećati razliku na 67:39.

Sa velikom razlikom i još većim samopouzdanja Hrvatski sokoli su ušli u zadnju četvrtinu te dodatno zamrzli goste na -56 koševa. Fantastičan uspjeh hrvatskih košarkaša iz Stuttgarta.