Slavlje igrača i uprave Croatije Frankfurt / Foto: Fenix

Kapetan Croatije Frankfurt Petar Bešlić pogodio za pobjedu protiv Union Niederrada

U teškoj i uzbudljivoj utakmici, koja je u jednom trenutku bila i na rubu incidenta, Croatia je ogromnom borbenošću i zalaganjem došla do zaslužene pobjede, kojom je prekinut niz od četiri utakmice bez pobjede.

FC Croatia Frankfurt – FC Union Niederrad 2:1 (0:1)

Momčad Niederrada, za koju nastupaju i dvojica Hrvata, Antonio Anić i Zvonimir Matković, u prvom poluvremenu se pokazala kao protivnik koji zna što hoće. Bolju igru u prvom poluvremenu potvrdili su u 14 minuti zgoditkom za vodstvo rezultatom 0:1. U tom dijelu utakmice bili su sveukupno bolja momčad.

Kapetan Croatije Patar Bešlić / Foto: Fenix

No u drugom poluvremenu igrač i trener Ante Matić napravio je promjene koje su osvježili igru hrvatske momčadi. Već u 48. David Todorić, tek što se zagrijao, postiže zgoditak za izjednačenje rezultata na 1:1 nakon dodavanja Leonarda Bračića. Oštra igra je često prelazila sportske okvire, ponajviše zbog krivih sudačkih odluka i sviranja sa zakašnjenjem. Zbog jednog oštrog starta Josip Jerković u 56. minuti dobiva drugi žuti i crveni karton.

Odmah potom, u 57. minuti Croatia je došla u vodstvo od 2:1 preko kapetana i ponajboljeg igrača u svojim redovima Petra Bešlića, kojemu je priliku namjestio Ivan Duvnjak. Do kraja utakmice malobrojni gledatelji vidjeli su čvrstu ali dobru igru u kojoj je Croatia znala sačuvati vodstvo i zasluženo osvojila sva tri boda.

Sastav Croatije Frankfurt: Jurić, Amanatidis, Bešlić, Matić (C), Duvnjak, Drlje (od 28. L. Bračić), Klišanin (od 61. Periša), Klarč, Jerković, Kukić, Ricado Mankowski (od 46. Todorić)

FC Croatia II – 1 FC Rödelheim II 2:0

Golovima Davida Todorića i Patricka Falute, druga momčad Croatije je  nakon četiri poraza zaredom stigla do prve pobjede. Valja istaknuti kako je vratar Croatije  Miro Novokmetu 48. minuti obranio udarac s bijele točke te tako preusmjerio utakmicu na mlin Croatije.

Sastav Croatije II: Novokmet, Domenik Vukušić, Hrvoje Todorić, Scheibe (od 68. minute Occhipinti), Faluta, Bolotin, Periša, David Todorić, Mateo Vukušić, Doganlar, Dogan

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u gostima u nedjelju, 24.studenog. Druga momčad igra protiv BSC Schwarz Weiß ll u 13 sati (Adresse:Eschersheimer Landstraße 328, 60320 Frankfurt) dok prva momčad igra kod FC Marco FFM u 14,30 sati  (Adresse : Wilhelm -Epstein-Straße 95, 60431 Frankfurt/M )