Saša Mlakić (plavi dres)

Jasmin Smajović donio pobjedu Croatiji Griesheim

Ako nogometna sreća u posljednja dva kola nije bila naklonjena Croatiji Griesheim, danas joj se protiv visokoplasiranog Rossdorfa osmjehnula i donijela pobjedu 2-1.
Rossdorf je poveo već u ranim minutama susreta i većim dijelom utakmice kontolirao loptu dok je momčad Croatije Griesheim odgovarala brzim kontranapadima preko svojih bokova Ćosića i Smajovića.

Takav jedan kontranapad rezultirao je izjednačenjem u 15. minuti kada je Marin Ćosić odlično prošao po lijevoj strani te u kaznenom prostoru pronašao radilicu i mozak momčadi Croatije Sašu Mlakića koji trese mrežu za 1-1.

U 20. minuti momčad Rossdorfa ozbiljno je zaprijetila vratima hrvatske momčadi ali je opasan udarac ispod same grede efektnom paradom zaustavio talentirani vratar Marcel Petrinec.

Do kraja prvoga dijela nismo vidjeli puno šansi za gol, no ostaje sporna jedna situacija kada je u kaznenom prostoru srušen jedan igrač Rossdorfa ali sudac nije pokazao na bijelu točku.

Veći dio drugoga dijela momčad Croatije Grieshiem igrala je s igračem manje. Prvo je vezni igrač Croatije Griesheim Goran Mulac napravo jedan prekršaj na svojoj polovici terena zbog čega je kaženjen žutim kartonom da bi mu sudac susreta zbog prigovora pokazao drugi žuti i poslao ga u svlačionicu na hlađenje.

Da hrvatska momčad igra s igračem manje nije bilo vidljivo na terenu. Obrana Croatije Griesheim je danas bila kompaktna i predstavljala je nesavladiv bedem za momčad iz Rossdorfa.

Izvođenjem brzih kontranapada Croatija Griesheim nije dozvolila momčadi Rossdorfa da se razmaše pa su tako dobre prilike propustili realizirati Ćosić i Smajović.

A onda je u 82. minuti usljedio mat u dva poteza prvo je goman Marcel Petrinec ispucao jednu dugu loptu na protivnički dio terena gdje se nalazio Jasmin Smajović koji prolazi po desnoj strani ulazi u kazneni prosor i trese mrežu za vodstvo Croatije Griesheim 2-1.

Do kraja susreta hrvatska je momčad grčevito branila svoj gol da bi posljednjim sučevim zviždukom završila borba za vrijedna tri boda koja će podignuti hrvatsku momčad s dna tablice.

SV CROATIA GRIESHEIM: Petrinec, Kocić, Vujica, Pupić, Markota, Altuna, Smajović, Mulac, Mlakić, M.Nothnagel, Ćosić. Klupa(Omrčanin, Bikić, D.Nothnagel, Jovanović)