Izvanredni Marko Kralj spasio bod Croatiji Karlsruhe

NK Croatia Karlsruhe – DJK Rüppurr 2:2

Cro Ka
Marko Kralj Foto: Fenix magazin

Što su ljubitelji nogometa mogli više poželjeti u ovo godišnje doba, nego da je dobar nogomet uz sunčano vrijeme i da ima dosta hrvatske publike?!! Tako je bilo na međunarodni Dan žena, kada je muška publika sa sobom na utakmicu povukla i svoje drage žene te im poklonili cvijetak ruže uz nogometni ugođaj.

Na žalost zamalo da propadne taj poklon ženama, moglo se reći, jer domaćin Croatia Karlsruhe nije igrala svoju igru kao što je umijela u pripremnim utakmicama i pobjedama nad NK Zrinski Calw i DJK Ost .
Hrvatska momčad nije imala pravi pristup protiv dobro organiziranih gostiju. Prvu nes(p)retnost bilježimo u 21 min. kada V.Golubić nespretno zahvaća loptu koja završava u vlastitoj mreži. Klasičan autogol. Vratar M.Kralj, koji je inače taj dan bio u odličnoj formi, bio je nemoćan. Svega 4 min kasnije ni iz ničega se stvorila prilika za Croatiju Karlsruhe i Darijo Plećaš, povratnik u redove Croatije nakon 8 godina, nije imao problema proslijediti loptu u suparničku mrežu.
Do kraja prvog poluvremena domaćini nisu igrali kako znaju. Gostujuća momčad je vršila pritisak tako da je na u zadnjoj minuti izborila kazneni udarac kojeg mladi vratar, 19 godišnji Marko Kralj zaustavlja odličnom obranom.
U drugom poluvremenu ista priča. Sve je išlo na mlin protivnika koji u 61. min.povisuje na 2:1. U zadnjoj minuti igre Denis Krnjača izjednačuje na 2:2 i donosi bod domaćinima. Najbolji u redovima Croatie bio je 19-godišnji vratar Marko Kralj koji je svoju momčad spasio od poraza.

Sastav Croatia Karlsruhe: Marko Kralj, Vanja Golubić, Krešo Mirosavljević, Mišel Pocrnja, Ivica Brkljača, Toni Posenjak, Darijo Plećaš, Denis Krnjača, Andrija Šarić, Marcello Lux, Jozo Lovrić i Teo Omić.