Croatia Griesheim izgubila 3-1 na otvaranju proljetnog dijela sezone

IMG_1149-3
Trener SV Croatia Griesheim Mirco Brandau

Proljetni dio sezone Croatia Griesheim otvorila je na tradicionalno neugodnom terenu kod Darmstädter TSG 46 i upisala prvi proljetni poraz. U rastrčanoj, gruboj, na trenutke i pregruboj igri Croatia Griesheim nije uspijela uspostaviti svoju pas igru, što je domaći Darmstädter 46 iskoristio i pobjedio 3-1.

Prvi dio Croatia Griesheim je dobro otvorila kontrolirajući igru te pokušavajući pas igrom doći do pozitivnog rezultata. Takvoj igri Croatie Griesheim domaći Darmstädter suprotstavio se agresivnom igrom i visokim presingom. Presing igra urodila je plodom u 33. minuti kada je Tareq Hamed doveo u vodstvo od 1-0 domaći Darmstädter 46. Igrala se 38. minuta kada je jednu dubinsku loptu dobro na sredini terena prihvatio Lukas Blessing te je protčao između zadnja dva igrača Darmstädtera i savladao vratara za 1-1.

Drugi dio susreta Croatia Grieshem nije otvorila dobro. Na agresivnu igru domaćih igrači Croatie Griesheim nisu znali adekvatno odgvoriti, pa je domaći Darmstädter 46 u 51. minuti došao u vodstvo od 2-1. Dalji tijek utakmice pretvorio se u prljavu i grubu igru u kojoj se igrači protivničkih momčadi nisu šedili. Krajnji efekt takove igre su po jedan povrijeđen igrač sa svake strane: Daniel Perić i Tareq Hamed.

Poraz Croatie Griesheim u prvoj ovosenonskoj utakmici potvrdio je Alexander Voglis u 74. minuti susreta pogodivši za 3-1. Trener Croatie Griesheim Mirco Brandau održao je sastanak sa igračima nakon traumatičnog susreta i pozvao ekipu na još naporniji rad kako bi klub ostvario zacrtane ciljeve.

Croatia Griesheim: Nedel, Banović, Pupić, Blessing, Markota, Kuehn, Farag, Hofstaedter, Daniel Andrijević, Perić,Gebreigzaher. Klupa(Smajović, Denis Andrijević, Nothnagel, Vujica)