Nastavljena uspješna serija Croatije Mainz

HNK Croatia Mainz vs. SG Bingerbrück/Weiler | 5:3 (1:1)

Svi ljubitelji statistika i brojki, ukoliko su i navijači ili simpatizeri mainzerske Croatije mogu uživati iz vikenda u vikend.
Croatia je ovom pobjedom zabilježila 15. uzastopnu pobjedu na domaćem terenu! (Ove sezone sedam utakmica). Nadalje je u drugom dijelu sezone neporažena sa pet pobjeda iz pet utakmica, te inače od 04. studenog 2014. bez poraza.(7 pobjeda iz 7 utakmica)

Novom pobjedom nad momčadi koja je uoči sezona bila jedna od glavnih favorita za osvajanje prvenstva, Croatia se popela na šesto mjesto na tablici, uz tek četiri boda zaostatka za trećeplasiranom momčadi.
Trener Croatije Claudio Rubini je uoči utakmice jasno dao do znanja da će ovo biti teška utakmica i pravi ispit snage i moći momčadi, ali i da će biti lakše kombinirati, budući da se u odnosu na prošloga protivnika, Bingerbrück sigurno neće sakriti u defenzivi, već tražiti ofenzivno nadmetanje.

Upravo tako su gosti krenuli u utakmicu. Agresivno, te brzim protokom lopte su tražili odmah u startu rani pogodak, kako bi eventualno šokirali hrvatsku momčad.
Ipak je Croatia u početnoj fazi bila opasnija te zabilježila dvije-tri izgledne prilike. Kada je sve nagovjestilo prvi pogodak naše momčadi, gosti iznenada dolaze sami pred gol Temimovića, koji prvi udarac brani, dok odbijanac domaća obrana blokira u korner. Iz istoga kornera nastaje na žalost pomutnja u obrani Croatije, iz koje netko od domaćih igrača loptu šalje u vlastiti gol.Srećom samo deset minuta kasnije Pušić šalje dugu, oštru loptu u šesnaesterac, koju gostujući branič glavom šalje u vlastitu mrežu. Na poluvrijeme se otišlo dakle uz dva autogola sa neodlučenim rezultatom, ali je ipak Croatia imala više prigoda za postizanje pogotka, te više od igre.

U drugom poluvremenu Croatia kreće agresivnije i žustrije u duele, te reda prilike. Samo pet minuta od početka drugog poluvremena, Tomislav Badrov prsima spušta loptu Louisu Wirbelaueru, koji iz okreta iznenada sjajno zabija u sami kut, te Croatiju prvi puta u utakmici dovodi u vodstvo. Vidno šokirani i zaprepašteni gosti se ne snalaze u početku drugog poluvremena, te tako samo dvije minute kasnije Sebastian Skarka, nakon kornera Ante Živka, usamljen loptu sprema u mrežu za 3:1 Croatije! Redala je Croatia dobre prilike, sve dok je na dodavanje Skarke Anto Živko svojim 23. pogotkom sezone, zabio za “nedostižnih” 4:1 Croatije.
Da taj rezultat ipak i nije toliko nedostižan Croatija pokazala padom koncentracije kada gosti u samo tri minute zabijaju za vrlo tijesnih 3:4. Ipak je taj mali pad koncentracije bio samo prisutan u tim minutama, jer je domaćin odmah opet krenuo odlučno zabiti peti, odlučujući pogodak, kojeg je Badrov, kao i prošlog tjedna, zabio, te Croatiji osigurao vrijedna tri boda!