Arhivska snimka nogoetaša Pajdi / Foto: Fenix

IZ ŠVICARSKOG KUPA ISPALE I NAJBOLJA HRVATSKA MOMČAD: Pajda Möhlin poražene na domaćem terenu rezultatom 1:4

U noćnoj utakmici na igralištu Sportzentrum Steinli u Mòhlinu, nogometaši Pajda su izgubile utakmicu švicarskog kupa protiv momčadi Dornach visokim rezultatom 1:4.

NK Pajde Möhlin –  SC Dornach 1:4 ( 0:1 )

Pajde su dobro ušle u utakmicu i kontrolirali vei dio prvog poluvremena. Gosti iz Dornacha, u kojem igra veliki broj stranih igrača među kojima nekoliko Kosovara, s(p)retno su načeli mrežu Pajda u 43. minuti preko svog napadača Valentino Fazio. Pogodak je pao u nezgodno vrijeme, pred odlazak na odmor.

U nastavku utakmice Pajde, gosti su u 67. minuti postigle još jedan pogodak preko svog najboljeg pojedinca Binaku Bledara. Zadnji vezni Dornacha do kraja je postigao još dva zgoditka (69. i 75. min) i s hat-trickom potopio Pajde.

Jedini pogodak za Pajde je postigao Antonio Asanović s bijele tocke 11.m. No, to je bilo samo kozmetičko popravljanje rezultata.

Sastav NK Pajde Mòhlin: M.Dahmani, A.Gashi, A.Asanović, R.Lehmann(C), D.Delpini, R.Thaqi, E.Haxhijaha, F.Grbesa, P.Bojević, N.M.Rodrigues, M.Popović. Još su igrali: G.Osei, E.Paden, R.Jaksimović. Treneri: I.Barišić i D.Rakitić.

Ovotjednim ispadanjem Croatie Zürich te sada i Pajda Möhlin, Hrvati više nemaju niti jednu momčad koja će nastaviti natjecanje u švicarskom kupu.