Arhivska snimka pobjede Croatije Frankfurt / Foto: Fenix

FRANKFURT: Soldo i Propadalo te Jeličić i Šandrk dvostruki strijelci u preokretima i pobjedama obiju momčadi Croatije FFM

SV Griesheim Tarik – FC Croatia Frankfurt 3:4 (2:1)

U 15. kolu prvenstva Kreisoberlige Frankfurt, Croatia je u gostima napravila najveće iznenađenja savladavši vodeću momčad prvenstva SV Grieshei Tarik rezultatom 3:4. Hrvatska momčad je i u ovoj utakmici pokazala kako ima najbolje igrače te kad je kompletna nema protivnika kojeg ne mogu savladati.

Otvaranje oba poluvremena bilo je loše za hrvatsku momčad. Kompaktna momčad domaćina znala je kazniti pogrešna dodavanja igrača Croatije. Prva pogreška dogodila se u 38. minuti kada Griseheim dolazi u vodstvo od 1:0. Srećom najbolji strijelac Croatije Ivan Propadalo izjednačuje u 43. minuti na sjajno dodavanje Ante Matića. Kad je izgledalo da se na odmor odlazi neriješenim rezultatom Filip Lovrić neoprezno pravi nepotreban prekršaj i sudac svira jedanaesterac za domaćine. Tako se na odmor odlazi vodstvom domaćina od 2:1.

Vratar Croatije Ante Zubčić / Foto: Fenix

Nastavak utakmice ponovno donosi bolju igru Croatije, čiji vratar Ante Zubčić brani sa ozljeđenim prstom, kojeg mu je nagazio protivnički napadač. Upravo zbog te ozljede Croatia u 68. minuti prima neobičan treći zgoditak kada lopta Zubčiću prelazi preko ozljeđene ruke.

Kad su igrači prvoplasirane momčadi prvenstva mislili da su osvojili nova tri boda, trener Croatije Danijel konta traži od svojih igrača igru na sve ili ništa. Premda je i dotad Croatia igrala bolje i djelovala kompaktnije kao momčad, zadnjih dvadeset minuta gledatelji su vidjeli pravu Croatiju.

Preokret je počeo zadnjih pet minuta. Najprije kapetan Daniel Soldo zabija dva zgoditka u 85. i 89. minuti na sjajna proigravanja najprije Mira Drlje a potom i Ante Matića. Zadnej minute sa sudačkom nadoknadom prolaze u nadmoći Croatije koja preko raspoloženog Ivana Propadala dolazi do zgoditka i pobjede od 3:4. Bio je to neobranjiv udarac sa 17 metara sjajnog napadača Croatije koji ove jeseni doživljava igračku zrelost i zasigurno zaslužuje igrati u znatno višoj ligi.

Sasatav Croatije: Zubčić, Hrvoje Drlje (od 57. Vidović), Marić, Doić, Soldo, Propadalo, Duvnjak (od 61. Miro Drlje), Grančić, Lovrić, Matić (od 89. Amanatidis), Andrić.

Preokret i pobjeda i druge momčadi Croatije

SG Praunheim II – FC Croatia Frankfurt II 3:4 (0:3)

1. Croatia II FrankfurtI druga momčad Croatije je napravila iznenađenje preokrenuvši rezultat i vodstvo domaćin od 3:0 u konačnih 3:4. Igrači trenera Galića neprepoznatljivo su odigrali prvo poluvrijeme a izvanredno drugo poluvrijeme kada su postigli sva četiri zgoditka. Prva dva gola za smanjenje rezultata postignuta su nakon uvježbanih udaraca iz kornera kada Jeličić dva puta glavom zabija na ubačaje Sičenice. Nakon toga Tomislav Šandrk, član prve momčadi Croatije koji se nakon ozljede vraća u punu formu, postiže još dva zgoditka za nevjerojatni preokret i pobjedu hravtske momčadi.

Sastav Croatije: Aleksandrov, Budimir, Periša, Todorić, Bolotin, Sičenica, Jeličić, Šandrk, Miloloža, Majić, Dario Golemac. Još su igrali: Skočibušić, Maganjić i Antoni Bešlić.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatie igraju u nedjelju, 18.studenog u svom Heddernheimu protiv momčadi SV Blau Gelb: Prva utakmica drugih momčadi počinej u 13 sati a prve momčadi igraju s početkom u 14,45 sati.