Mario Lazeta i dvostruki strijelac Ivan Propadalo / Foto: Fenix

Ivan Propadalo nastavio seriju pogodaka i donio nova tri boda Croatiji Frankfurt

FC Croatia – SV Heddernheim 2:1 (1:1)

U utakmici momčadi koje dijele isto igralište, Croatia Frankfurt je kao domaćin na papiru zasluženo savladala momčad Hedderneheima sa 2:1.

Croatia je opet loše otvorila utakmicu i već u 4. minuti je primljen zgoditak iz jedanaesterca nakon prekršaja u šesnaestercu.

Igrački bolja hrvatska momčad je brzo posložila redove i preuzela je kontrolu igre. Iako su hrvatski igrači stvarali prilike, do izjednačenja dolazi u 17. minuti kada najefikasniji napadač Croatije Ivan Propadalo na majstorsko dodavanje Mire Drlje postiže zgoditak za 1:1. Ove jeseni realizatorski raspoloženi Propadalo ponovno u 37. minuti zabija za vodstvo svoje momčadi od 2:1. Ovaj put dodavač je bio imenjak mu Ivan Duvnjak.

U drugom poluvremenu oko 80-tak gledatelja, koji su došli po prohladnom vremenu, su gledali tvrdu utakmicu u kojoj obrana Croatije više nije pravila nepotrebne greške. S tri nova boda Croatia se popela na 5. mjesto.

Sastav Croatije: Zubčić, Hrvoje Drlje (od 72. Amanatidis), Miro Drlje (od 66. Bešlić), Soldo, Mario Lažeta, Lovrić, Grančić, Propadalo (od 61. Marić), Duvnjak, Andrić, Matić

Novi poraz druge momčadi Croatije

Druga momčad Croatije nikakao da prekine seriju poraza. Na domaćem terenu Croatia II je u nedjelju poražena od FC Heisenrath Goldstein rezultatom 3:5. Strijelci za Croatiju su bili llinković, Šumić i Barnjak po jedan zgoditak. Croatia II je sa  svega 4 boda iz 11 utakmica posljednja na ljestvici.

Sastav: Galić, Budimir, Periša, Mihaljević, Vidovic, Barnjak, llinković, Jochim ( od 66. Pleša), Sičenica, Matozan (od 30. Todorić), Sumić.

Veterani uzeli bod na gostovanju

FC Fortuna FFM Soma – FC Croatia FFM Soma 1:1 (1:1)

Sastav veterana Croatije:Đuro Ević, Mihaljević, Miloloža, Daniel Konta, Galić, Grbeša, Pleša, Klaric, Brdar, llinkovic, Stane Konta.

Idući utakmicu prva momčad Croatije je slobodna. Druga momčad igra 04. studenog protiv TSG 51 FFM ll. Adresa igrališta je: Sportanlage Niedwiesenstr.122, 60431 Frankfurt.