Igrači Croatije Karlsruhe ostvarili osmu pobjedu, utakmica odigrana u čast preminulog suigrača

SV NK Croatia Karlsruhe – Spielgemeinscaft FV/DJK Daxlanden II 4:1

Po teškom terenu i lošem vremenu Croatia Karlsruhe je u nedjelju pobjedila momčad Spielgemeinscaft FV/DJK Daxlanden rezultatom 4:1. Utakmica je imala memorijalni karakter jer se igrala u čast preminulog ranijeg igrača Bernarda Bodulice. Čitavo vrijeme utakmice gorila je svijeća njegovom slikom, a gledatelji su dobrovoljno prikupili novčani doprinos za pokop svog igrača. Tijekom utakmice njemački sudac je na trenutak prekinuo utakmicu da bi svi igrači i gledatelji odali minutu šutnje za preminulog igrača Croatije.

Samo šta se krenulo sa centra igrališta Petar Golubić ubacuje loptu u kazneni prostor i tu Adrijan Knežević sa glavom već u prvoj minuti postiže svoj prvijenac za Croatiju. Tomislav Maras u 15. min igre driblingom izbacuje iz igre 4 igrača protivnika te dodaje loptu Ivana Šćurli koji hladnokrvno zabija za vodstvo od 2:0.

Igrači NK Croatie Karlsruhe su u čast pokojnika igrali utakmicu s crnim trakama oko ruke
Igrači NK Croatie Karlsruhe su u čast pokojnog suigrača utakmicu odigrali s crnim trakama oko ruke

U drugom poluvremenu Croatia nastavlja napadački. Ali takva igra traje tek 10 minuta kada protivnik postaje sve agresivniji i ugrožava vrata Nenada Oravca. Oravac odličnim paradama čuva svoju mrežu.

Igra na trenutke postaje oštra s obje strane. Konačno u 85. minuti  kapetan Krešimir Mirosavljević izborio je jednu loptu koju majstorski gura za Tomislava Marasa koji bez problema sa 5 metara pogađa za 3:0. Činilo se tada da je utakmica riješena. Ali u 88. minuti sudac dosuđuje 11 metara za goste koji smanjuje rezultat na 3:1. Samo dvije minute kasnije u 90. minuti slobodan udarac za Croatiju sa nekih 25 metara. Croatijina  “desetka” Denis Jurić majstorski pogađa gol utakmice u lijevi donji kut vratara za konačnih 4:1. Gledatelji su ipak došli na svoj račun i u roku 5 minuta vidjeli čak 3 pogotka.

Bila je to 8. pobjeda Croatije nakon 10 kola koja je hrvatskoj momčadi donijela drugo mjesto na tablici sa osvojenih 24 bodova i gol razlikom od 34:10. Croatija zaostaje 6 bodova za prvoplasiranom momčadi.

Sastav: Nenad Oravec, Adrijan Knežević, Slaven Križanić, Ivan Šćurla, Filip Zelić, Samir Knežević, Denis Jurić, Igor Šimić, Tomislav Maras, Petar Golubić, Krešimir Mirosavljević(C). Pričuve: Armin Pilav, Ivica Brkljača.  Trener: Mario Del Sordo Strijelci: Adrijan Knežević 1:0 (1.min),  Ivan Šćurla 2:0 (15.min), Tomislav Maras 3:0 (85.min) i Denis Jurić 4:1 (90.min).

Sljedeću utakmicu (nedjelja 29.listopada )u 14:30 sati igra se derby kola kada Croatija ide u goste trećeplasiranoj momčadi FSSV Karlsruhe koja ima samo tri boda manje od Croatije.