Upravni odbor Croatije Sindelfingen / Foto: Bono Žepić

Württembergischer FV: Hajduk Villingen i Zrinski Waiblingen uvjerljivi, BW Tomislav Heilbronn opet pobjeđuje

Od tri hrvatska Bezirksligaša u ovom je kolu, sva tri boda osvojila je samo momčad Croatije iz Bietigheima. S 3:1 su svladali TSV Merklingen i tako ostali na trećem mjestu s tri boda manje od vodeće Germanije od koje su u 7. kolu izgubili 0:2.

Neugodno iznenađenje je 1:2 poraz Croatije Reutlingen na domaćem terenu od TuS Metzingen. Gosti su poveli 0:2 golovima u 13. i 16. minuti a Croatija je preko Pascoala u 36. uspjela smanjiti na konačnih 1:2. Ostali su na petom mjestu s 6 bodova manje iza vodećeg.

Poražena je, i to s uvjerljivih 1:4 od susjeda iz sredine ljestvice SC Stammheim, Croatija u Stuttgartu. Pogodak za 1:0 je postigao Čagalj u 16. i prednost su Hrvati imali do 36. minute. U nastavku su Nijemci preuzeli potpunu inicijativu. Croatija je s dvije utakmice manje na 8. mjestu.

Od 5 A Kreisligaša nitko nije izgubio. Četiri su pobijedili a neizvjesno je što će biti s Croatijom iz Sindelfingena. Kako javlja portal FU PA, utakmica kod Fortune Böblingen je prekinuta u 87. minuti kod vodstva Fortune od 2:1. A onda je jedan igrač domaćina napao suca koji je prekinuo utakmicu. U naguravanju koje je posljie nastalo, igrači i navijači Croatije nisu sudjelovali, naglašava portal.

Nogometaši Zrinskog iz Calwa / Foto:Bono Žepić

Hajduk iz Villingena je s 5:0 bio bolji od SG Vörenbach a BW Tomislav Heilbronn je donio bodove (2:1) iz Eberstadta i ostao je na trećem mjestu. S 1:0 je Jadran na svome terenu bio bolji od susjeda TSV Frommern, a isto je učinio i Zrinski iz Calwa protiv SV Wart. Strijelac za Zrinski je bio Dalibor Jelčić u 76. minuti. S dvije utakmice manje Zrinski je na desetom mjestu u podsavezu Böblingen-Calw.

Kod B ligaša najuvjerljiviji je bio Zrinski Waiblingen, kod TSV Schmiden II su slavili 7:2. Ostali rezultati KSC Ehingen-SG Dettingen 2:5, Neretva-TV Plieningen 2:7, SV Holzgerlingen III-Zagreb Sindelfingen 4:2, FC Weiler-Zagreb Schwenningen 2:6 VfL Bühl-Croatia Ulm 1:3. Slobodni su bili Marsonia, Slaven i Croatia Geislingen. Slijedeće nedjelje u 15 sati u Ulmu igraju Croatia i Ljiljan iz Ulma hrvatsko-bošnjački derbi.