KK Komusina / Foto: Fenix( Jan Rupčić)

HAITERBACH: Ni Heilbronn nije mogao zaustavit košarkaše Komušine

Košarkaši Komušine i dalje nižu pobjede. Nakon dominantne igre u vrlo dobroj atmosferi stigli su do brojke od 11 pobjeda zaredom.

Piše: Jan Rupčić

KKK Haiterbach – TSG Heilbronn 88:69 (22:17; 48:33; 70:43

Heilbronn novak u Regionalligi, uspio se pojačati prija utakmice s Vedranom Miličević koji je stigao iz 2. Austrijske Lige, te je doputovao s visokim ciljem u Haiterbach.

Komušina od početka dominirala utakmicu i sa 16:6 dolazi u vodstvo. Gosti uspijevaju držati ravnotežu u utakmici i s dvije trice smanjuju na 29:25, prija nego Komušanci sa 11:0 serijom povećavaju vodstvo do poluvremena na 48:33.

Zaslužan u tom periodu je najbolji strijelac Herdie Lawrence sa 13 koševa u drugoj četvrtini.

Gostujući trener pokušavao je upozoriti momčad na način Komušanske igre i kako zaustaviti, ali to nije pomoglo. U trećoj četvrtini Jonathan Babitsch povećava na 59:35.

Mijo Babić je diktirao tempo utakmice i s vrlo lijepim asistencijama doveo Luku Banožiću u izgledne situacije koji je on hladnokrvno iskoristio. Dodatno vrlo dobra obrana dovela je novo 70:43 vodstvo, koje je vise nego uvjerljivo bilo.

U zadnjoj četvrtini Haiterbach smanjuje tempo, da li se to svodi na naš mentalitet kod visokog vodstva i opuštanja?. Trener Mario Marić, je vrlo brzo reagirao s Time-Outom, jer nije želio da mu se momčad unatoč velikog vodstva opusti previše.

Gosti iz Heilbronna ipak uspijevaju smanjiti zaostatak na 77:58, ali to nije prekinulo slavlje Komušanski navijača u zadnjim minutama utakmice. Na kraju stoji zapisana uvjerljiva pobjeda od 88:69.

Komušina i dalje drži vrh ljestvice i ako Wieblingen(Heidelberg) sa samo jednim porazom i to od Komušine, stoji za stopama. Jedan Hrvatski Košarkaški klub iz malog gradića na sjeveru Schwarzwalda sa samo 6.000 stanovnika a u prosjeku 400 gledatelja i dalje čini nevjerojatne stvari u Regionalligi košarke i predvodi ljestvicu.

kk komusina

Jako dobra utakmice moje momčadi. Igrali smo naš stil igre i nismo protivniku puno dopustili. Imali smo dobar ritam i bitna je bila želja za pobjedom. Ali pred ovakvom publikom i ne ide drugačije, kaže trener Mario Marić.

Trener momčadi Heilbronna Goran Mijić- Studirali smo Haiterbach i pripremili se ali jednostavno je Komušina bila prejaka. Imaju najjače Guarde lige i jako iskusnog centra, izjavio je Goran Mijić.

KKK: Herdie Lawrence (22/3), Mijo Babić (17/1), Luka Banožić (16/3), Jonathan Babitsch (14), Denni Cuković (8/1), Sascha Kesselring (7), Alexander Feldberg (3), Rickard Marić (1), Martin Kresić