Slavlje igrača i navijača Croatije nakon pobjede nad Viktorijom / Foto: Fenix (S. Konta)

(VIDEO): Croatia Frankfurt je pobjedom u gostima kod Viktoria Preußen prekinula seriju poraza

Nakon potresa izazvanog promjenom trenera i odlaska nekolicine „njihovih“ igrača, Croatia Frankfurt se brzo stabilizirala i u prvoj utakmici nastavka prvenstva uzvratila Viktoriji Preußen pobjedom na njihovu terenu rezultatom 0:1.

Viktoria Preußen – FC Croatia Frankfurt 0:1 (0:0)

Na gostovanju kod susjeda u Frankfurt-Eckenheimu, momčad novog trenera Croatije Tonija Bonanna ostvarila je vrijednu pobjedu kojom je prekinuta serija od četiri uzastopna poraza.

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, hrvatska momčad je bolje otvorila nastavak utakmice te u 56. minuti stigla do vodstva od 1:0. Zgoditak je postigao Ivan Propadalo na dodavanje Marka Marića.

Croatia Frankfurt I
Momčad Croatije pred početak utakmice protiv Viktorije Preussen / Foto: Fenix (S. Konta)

Do kraja utakmice domaćini su bezuspješno pokušavali izjednačiti, dok je Croatija svoje prilike tražila u brzim protunapadima.

U drugoj minuti sudačke nadoknade dosuđen je jedanaesterac za domaćine. Tada na scenu stupa vratar Croatije Marco Nauber koji čita igrača Viktorije i brani njegov udarac. Tom obranom osvojena su sva tri boda s uvijek teškog gostovanja u Eckenheimu.

Izjava predsjednika Croatije Mile Kelave: Zadovoljni smo prekidom serije poraza i pristupom igri naše momčadi. Trener Toni Bonanno je već u drugoj utakmici koju vodi pokazao kakvoj igri teži i kakav pristup treži od svojih igrača za uspjeh momčadi.

Croatia se nakon 17 kola nalazi na 10 mjestu s osvojena 23 boda i razlikom pogodaka od 44:40.

Sastav Croatije: Nauber, Andrić, Bešlić, Drilje, Jurić, Bonanno, Štrljić )od 27. Leonardo Braćić), Marko Marić, Budimir (od 38. Lakić), Propadalo, Gavran

Iduću utakmicu Croatija igra 11. prosinca protiv momčadi Tempa, vodeće momčadi Kreisoberlige Frankfurt. Novi hrvtsko-srpski derbi se igra na igralištu Croatije u Heddernheimu s početkom u 15:00 sati. Druga momčad Croatije u predigri koja počinje u 12:30 protiv momčadi DJK Griesheim II.