Croatia Geislingen / Foto: Fenix (N. Raguž)

REKORD IZ GEISLINGENA: Igrači Croatije Geislingen tresli mrežu protivnika u prosjeku gotovo svakih 8 minuta

Nije postojao ljepši način za okončanje kalendarska godina od dviju uvjerljivih pobjeda prve (10:0) i druge (13:2) momčadi Croatije Geislingen.

Priredio: Ivan Matić

Obje momčadi hrvatskog kluba iz Geislingena su do vrha napunile mrežu protivnika. Točnije, igrači prve i druge momčadi Croatije su u gostima tresli mrežu domaćina čak dvadeset i tri puta. Statistički gledano, u nedjelju su igrači obiju momčadi Croatije tresli mrežu protivnika svakih 8 minuta!

2. Croatia Geislingen II

Prva momčad, koja nastupa u Kreisligi B9 Württemberg je visokom 10:0 pobjedom u Süßenu završila jesenski dio prvenstva na vrhu ljestvice. Trostruki strijelac u pobjedio je bio Mihael Kepić. Croatia se sveukupno osvojila 40 bodova iz 15 utakmica  uz gol razliku od nevjerojatnih 85:11. Isti broj bodova kao i Croatija ima i momčad Bad Ditzenbach-Gosbach uz utakmicu manje. Ipak, Croatia je jesenski prvak zbog bolje gol razlike. Napadači Croatije su zabili čak 30 golova više od Ditzenbacha, uz isti broj primljenih pogodaka. Prvi pratitelj dvojcu sa vrha je TB Holzheim koji ima 32 boda iz 16 utakmica. Türk KSV ima 31 bod, također iz 16 utakmica. Ostatak momčadi ima manje od 30 bodova te je već jasno tko će se boriti za titulu u proljetnom dijelu prvenstva

3. Razgovor nakon utakmice

Druga momčad Croatije Geislingen je pobjedom od 13:2 u gostima nad VfR Süßen (Flex) zaključila jesenski dio prvenstva na trećem mjestu. Trostruki strijelac je bio Valentino Sudac.  Drugo mjesto na ljestvici Croatia je držala većim dijelom tijekom jesenskog dijela prvenstva. U proljetnom dijelu se nadaju nastavku dobrih igara i „napadu na vrh ljestvice“.4. ljestvica

-Nakon nedjeljnog slavlja, klub je organizirao druženje igrača, navijača i njihovih obitelji. Za najmlađe je u posjet stigao i Sveti Nikola koji ih je razveselio i donio im darove. Uz kuhano vino i grill, svi zajedno smo uživali i jesenski dio sezone zaključili u dobroj atmosferi i veselju, kazao je u izjavi za Fenix-magazin trener prve momčadi Nikica Raguž, inače raniji poznati nogometaš klubova iz HNL-a i BiH lige.

Istaknimo još i to kako na čelu hrvatskog kluba iz Geislingena stoji predsjednik Denis Majer. Pod njegovim i trenerskim vodstvom Nikice Raguža Croatija je okupila veliki broj kvalitetnih nogometaša koji su igrali u višim njemačkim ligama od ove u kojoj sada nastupaju. Igračka legenda kluba je Danijel Žuljević, a tu su još Mihael Kepić koji je najbolji strijelac sa 23 pogotka, braća Boris i Denis Bibić te kapetan momčadi Tomislav Josipović.

Da u klubu sve sve funkcionira na najbolji način pokazala je i nedavna proslava 10. godišnjice kluba koja je u Jahnhalle okupila preko 500 gostiju. Pečat klubu daju i navijači koji svoju momčad redovito prate na svim utakmicama.