HSV slavio kod Lübbeckea, Lacković i Dominiković isključeni

U međusobnom ogledu Duvnjak postigao četiri pogotka, a Vuković dva

lackovicDanas su igrane posljednje utakmice 18. kola njemačke rukometne Bundeslige, a momčadi iz vrha ljestvice nisu dozvolile iznenađenja. Kiel je bez mnogo muke pobijedio Lemgo (38:25), Rhein-Neckar Löwen je bio bolji od Balingena (37:30) dok je HSV u gostima slavio kod neugodnog Lübbeckea (34:28).

Ogled u Lübbeckeu bio je posebno zanimljiv jer su se na parketu sučelila čak petorica Hrvata. Kod domaćina Drago Vuković postigao je dva pogotka te je dvaput isključen dok je vratar Nikola Blažičko obranio šest udaraca. Domagoj Duvnjak je za HSV postigao četiri pogotka dok njegovi suigrači Blaženko Lacković i Davor Dominiković nisu dočekali kraj utakmice na parketu. Lac je dobio izravni crveni karton u 42. minuti, a deset minuta nakon toga igru je napustio i Dominiković zbog trećeg isključenja.

Dodajmo kako je jučer Flensburg-Handewitt na gostovanju kod Frisch Auf Göppingena osvojio tek bod (28:28).

Poredak: Kiel i Flensburg-Handewitt po 32 boda, HSV Hamburg 29, Füchse Berlin 28, Rhein-Neckar Löwen 27, MT Melsungen 21 bod… (ha)

>>Veliko priznanje: Duvnjak izabran za najboljeg rukometaša u 2013. godini