Croatia Stuttgart / Foto: Fenix

Hrvatsko-srpski derbi u Stuttgartu pripao Croatiji Stuttgart

Lijepo sunčano vrijeme i pravi jesenski dan, sa uglavno uspješnim rezultatima, su popravili raspoloženje hratskih nogometaše u amaterskim ligama WFV.

Piše: Bono Žepić

Bono Žepić / Foto: Fenix

Posebice su bili uspješni Bezirksligaši koji su zabilježili dvije pobjede i jedan neriješen rezultat.

U gradskom hrvatsko-srpskom derbiju u Stuttgartu, koji je prošao u sportskoj i fer igri, Croatija je odigrala dobru utakmicu i pogotcima Duje Tokića u 26. i Daniel Dominiković (62) sa 2:1 bila bolja od OFK Beograda. Hrvatski su nogometaši na kraju utakmice ispraćen velikim pljeskom. Croatia Stuttgart je sa osvojena tri nova boda trenutačno na trećem mjestu s tri boda manje od vodećeg TSV Musberg, ali Croatia ima i utakmicu manje.

Sigurnu pobjedu 3:0 Croatia iz Bietigheima je ostvarila kod SKV Rutesheim II i dobro se namučila što potvrđuje i predsjednik Ante Žaja koji kaže: Protivnik nam je pružio dobar otpor u prvom poluvremenu smo se mučili, a onda je trener ubacio par standardnih igrača. Zaigrali smo kako treba i zasluženo pobijedili pogotcima Teutscha u 50., Erkelića 85. i Živića u 90. minuti.

Slavlje u svlačionici Croatije Bietigheim / Foto: Fenix

Croatia Reutlingen je na gostovanju kod jednog od vodećih klubova u ligi TSV Dettingen do jednog boda došla pogotkom Josipa Marovića u 92. minuti. Domaćini su vodili od 43. minute u utakmci koja je završila pravednim rezultatom 1:1. U obostrano dobroj igri i zanimljivoj utakmici gledatelji su došli na svoj račun.

Bez utakmice u Heilbronnu

Od naših šest A Kreisligaša nije igrao BW Tomislav iz Heilbrona. Utakmica je zbog viroze odgođena dan ranije, a hrvatski klub se, sa samo jednim porazom, doro drži i boriti će se za jesensku titulu.

Croatia Ulm je u utakmici s puno pogodaka pobijedila 5:3, a u listu strijelaca su se upisali Žuljević, Puljiz i Matej Benić tri puta. Suparnik Croatije je bio TSV Blaustein II koji je vodeći na ljestvici i ovo mu je prvi poraz.

Hajduk Villingen je odigrao dobru utakmicu i slavio 4:1 kod Uberauhen. Strijelci za Hajduk su bili: J. i I. Jozinović, Gudelj i Perić u 89. minuti.

Zrinski Waiblingen je sa 2:0 donio sva tri boda od grčkog kluba Iraklis. -Bili smo bolji i naša pobjeda nije bila upitna. Poveli smo 2:0 i onda krajem prvog poluvremena ostali s igračem manje. U nastavku smo se uspješno branili i bitno je da smo osvojii tri nova boda, rekao je poslije utakmice trener Zrinskog Mutapčić.

Bez bodova su ostali Croatia Sindelfingen, koja je poražena rezltatom 1:5 od VfL Oberjetingen, te  Jadran iz Balingena koji je doživio 3:1 poraz na gostovanju kod SGM Erzingen. Nešto kod Jadrana ne štima u momčadi su ponovo Jure Župan i Birkić koji su davno objesili kopačke o klin.

Matej Benić (arhivska snimka) bio je trostruki strijelac za Croatiju Ulm / Foto; fenix

Uspješan povratak KSC-a

Kod B Kreisligaša neki su odigrali zaista dobro i uspješno. HNK Slaven je u gostima svladao sa 6:1 SKV Palestina II, a KSC Ehingen na svome terenu 4:1 sa SV Eintracht Seekirchen.

Zrinski II Waiblingen je bio slobodan, a sa SV Plšderhauzen II igra već 27. listopada.

Marsonia je sa 2:1 bila bolja od doprvaka VfB Neuffen, dok su u derbiju u Schwenningenu Zagreb i Bratstvo odigrali 1:1. Strijelci su bili Ciro Trupo 49. i Daniel Bilea u 24. minuti.

Veliko je iznenađenje 2:5 poraz na svome terenu Croatia II Reutlingen od TSV Sickenhausen II.

Croatia Karlsruhe je poražena 0:2 kod SpG Herrenalb, a Zrinski iz Calwa je izgubio 1:2 kod SV Glzlingen II.