Detalj s utakmice superkupa Jadran - Jug / Foto: Hina

HRVATSKI SUPERKUP: Vaterpolisti splitskog Jadrana savladali dubrovački Jug rezultatom 13:11

Vaterpolisti splitskog Jadrana pobjednici su ovosezonskog Superkupa, oni su na bazenu Mladosti u Zagrebu svladali dubrovački Jug AO sa 13-11 (2-4, 5-2, 3-3, 3-2).

Splićani su usmjerili utakmicu u svoju korist s tri uzastopna pogotka na početku druge četvrtine kojima su zaostatak od 2-4 pretvorili u prednost 5-4 te više niti u jednom trenutku nisu zaostajali.

Detalj s utakmice superkupa Jadran – Jug / Foto: Hina

U trećoj četvrtini su stigli i do prednosti 10-7, pa iako se u posljednjih osam minuta ušlo sa 10-9 Dubrovčani realno nisu više zaprijetili.

Jerko Marinić Kragić i Đuro Radović zabili su po tri pogotka za Jadran, po dva su dodali Josip Vrlić i Loren Fatović.

Maro Joković bio je četverostruki strijelac za Jug, a po dva pogotka su dodali Hannes Daube i Sergi Cabanas.