Dinamo Zagreb
Igrači Dinama slave zgoditak protiv Valura (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina

HRVATSKI PRVAK IZBORIO 2.PRETKOLO LP: Dinamo u Reykjaviku pobijedio Valur sa 2-0

Hrvatski nogometni prvak Dinamo plasirao se u 2. pretkolo Lige prvaka nakon što je u uzvratnom susretu prve runde natjecanja u Reykjaviku pobijedio Valur sa 2-0 potvrdivši 3-2 pobjedu iz prve utakmice.

Golove za “Modre” zabili su Luka Ivanušec u 31. minuti, te Mislav Oršić u 89. minuti.

Dinamo je prošlog tjedna u Zagrebu pobijedio sa 3-2 nakon što je imao 3-0 i kazneni udarac u 82. minuti kojeg Arijan Ademi nije realizirao nakon čega su gosti zabili dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

Ovoga puta “Modri” nisu dozvolili još jednu “dramu”. Premda nisu briljirali, prolaz niti jednog trenutka nije bio upitan.

U drugom pretkolu Dinamo će igrati protiv ciparske Omonije. Prva utakmica je u Zagrebu idućeg tjedna, a uzvrat u Nikoziji.

Nakon što je u prvom susretu bio oslabljen neigranjem reprezentativaca, Damir Krznar nije želio ništa riskirati pa su od prve minute u sastavu bili Mislav Oršić, Bruno Petković i Luka Ivanušec. Zanimljivo, priliku je dobio i Švicarac Francois Moubandje, koji do sada nije bio u planovima “Modrih”, a prošlu sezonu je proveo na posudbi u Alanyasporu.

Prvih pola sata prošlo je bez uzbuđenja, Dinamo je dominirao, ali nije bilo konkretnosti u završnicu. Prvu priliku Dinamo je imao u 29. minuti kada je s ruba kaznenog prostora pucao Petković, ali je islandski vratar obranio.

Samo dvije minute kasnije hrvatski prvak je poveo. Majer je uposlio Ivanušeca koji je kroz noge gurnuro loptu posljednjem igraču domaće obrane, a potom izašao sam pred Hannesa Halldorssona i mirno zabio.

U 36. minuti udarac je okušao Jakić, ali bez uspjeha. Isti je igrač zaprijetio i u 42. minuti, ovoga puta je pucao glavom, ali bez uspjeha.

Prvu pravu priliku Valur je imao u 50. minuti. Vall je primio loptu i malo iskosa pucao, ali neprecizno. U 67. minuti iz daljine je zaprijetio Heimisson, ali ravno u Dinamova vratara. Samo minutu kasnie Valur je imao najbolju priliku na utakmici. Sigurdsson je iz blizine puicao, no Zagorac je obranio.

Dinamov vratar se istaknuo i u 72. minuti kada je iz slobodnog udarca zaprijetio Kohler, ali je Zagorac sjajno obranio.

Sve dvojbe oko pitanja pobjendika razriješio je Oršić u 89. minuti nakon odličnog Kastratijeva dodavanja.

Rezultati uzvratnih susreta prvog pretkola nogometne Lige prvaka:

Lincoln Red Imps (Gib) – Fola Esch (Luk) 5-0 (De Barr 18, 73, Walker 39-11m, 67-11m, Ronan 58)
(prva utakmica 2-2)

Riga (Lat) – Malmo (Šve) 1-1 (Paurević 57 / Čolak 33)
(prva utakmica 0-1)

Hibernians (Mal) – Flora (Est) 0-3 (Zenjov 25, Sappinen 33, Reinkort 87)
(prva utakmica 0-2)

Šerif (Mol) – Teuta Durres (Alb)   1-0 (Traore 6)
(prva utakmica 4-0)

Borac (BiH) – CFR Cluj (Rum)  2-1 prod. (Vranješ 60, Moraitis 64 / Chipciu 118)
(prva utakmica 1-3)

Mura (Slo) – Škendija (Mak)   5-0 (Bobičanec 25, Kouter 45, Klepač 55, 87, Kous 64)
(prva utakmica 1-0)

Priština (Kos) – Ferencvaroš (Mađ)   1-3 (Hoti 67 / Uzuni 49, 80, 86)
(prva utakmica 0-3)

Budućnost (CG) – HJK (Fin)   0-4 (Riski 6, 49, Valenčić 35, Jair 40)

Linfield (S.Irs) – Žalgiris (Lit)  1-2 (Shields 66-11m / Mikoliunas 17, Onazi 44)

Shamrock Rovers (Irs) – Slovan (Slk)  2-1 (Burke 16-11m, Towell 64 / Weiss 72)

Šahtjor (Soligorsk (Blr) – Ludogorec (Bug) 0-1 (Despodov 71)

Valur (Isl) – DINAMO (HRV)  0-2 (Ivanušec 31, Oršić 89)
(prva utakmica 2-3)