Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

HRVATSKI NAPADAČ U BUNDESLIGI: Postigao prvi gol za Augsburg i to u 5. minuti

Hrvatski napadač Dion Drena Beljo postigao je svoj prvi gol u dresu Augsburga, koji je kod kuće u 23. kolu Bundeslige porazio Werder iz Bremena s 2-1.

Beljo je zabio već u 5. minuti, kada je prihvatio loptu oko središta igrališta, a nitko od braniča Werdera ga nije uspio zaustaviti na putu prema golu.

Gosti su izjednačili preko Jensa Stagea (17), da bi pobjedu Augsburgu donio Ermedin Demirović iz BIH u 47. minuti. Beljo je igrao do 74. minute za Augsburg, koji je sada 13. s 27 bodova.

Union Berlin je odigrao samo 0-0 kod kuće protiv Koelna, a Josip Juranović je odigrao cijelu utakmicu za Berlinčane.

Mainz je pogotkom Luksemburžanina Barreira (33) došao do domaće pobjede nad Hoffenheimom (1-0), za koji je Andrej Kramarić igrao do 59. minute. Borussia (M) i Freiburg su odigrali 0-0, dok je davljenik Schalke u gostima svladao “fenjeraša” Bochuma s 2-0.

Vodi Borussia (D) s 49 bodova ispred Bayerna (46) i Uniona (44).

Augsburg – Werder Bremen 2-1 (Beljo 5, Demirović 47//Stange 17)
Borussia Mönchengladbach – Freiburg 0-0
Bochum – Schalke 0-2 (Riemann 45ag, Buelter 79)
Mainz – Hoffenheim 1-0 (Barreiro 35)
Union Berlin – Köln 0-0

1. Borussia Dortmund 23 16 1 6 47:28 19 49
2. Bayern München 22 13 7 2 64:21 43 46
3. Union Berlin 23 13 5 5 35:27 8 44