Barbara Matić / Foto: Hina

AUSTRIJANKA BOLJA OD HRVATICE: Matić srebrna u Taškentu

Džudašica Barbara Matić osvojila je srebro drugog dana IJF Grand Slama u uzbekistanskome Taškentu u kategoriji do 70 kilograma.

U finalu se Matić susrela po osmi put protiv Austrijanke Michaele Polleres, a borba je otišla u golden score. U produžecima borbe Polleres nakon pregleda snimke sudaca pobjeđuje požrtvovnom tehnikom.

Kao prva nositeljica kategorije Splićanka je u prvom kolu bila slobodna, u drugom kolu nakon minute i petnaest sekundi pobjeđuje Kubanku Idelannis Gomez gušenjem, a u četvrtfinalu i Talijanku Martinu Esposito.

U polufinalu Matić pobjeđuje Šveđanku Annu Bernholm, koja je skupila tri opomene i zaradila diskvalifikaciju.
Matić je lani u Taškentu osvojila naslov svjetske prvakinje, svladavši tada u finalu Laua Cvjetko, koja je danas poražena u prvoj borbi od Ukrajinke Nataliije Čistjakove.

U kategoriji do 63kg Katarina Krišto je upisala je poraz protiv Brazilke Tamires Crude, dok je Iva Oberan izgubila od Francuskinje Agathe Devitry.