Momčad Slavonije Bern nakon pobjede nad Alkarom / Foto: Fenix (I.Barišić)

HRVATSKI KUP U ŠVICARSKOJ: Slavonija Bern izborila finale uvjerljivom 3:1 pobjedom nad Alkarom Basel

Nakon Croatije Zürich, drugi finalist ovogodišnjeg hrvatskog kupa u Švicarskoj je SV Slavonija Bern koja je u polufinalu bila bolja od  momčadi Alkara iz Basela.

SV Slavonija Bern – NK Alkar Basel   3:1  (1:0)

Hrvatska momčad iz Berna posve je zasluženo izborila finala nakon sveukupno bolje igre i sigurne pobjede od 3:1.

Nakon izjednačenog početka utakmice, Slavonija je u 28. minuti došla u vodstvo od 1:0 zgoditkom Rubena Freitasa Carbalo. Taj rezultat Slavonija je zadržala do kraja prvog poluvremena premda su igrači Alkara u par navrata opasno ugrozili vrata Slavonije.

2. Alkar Basel 2022
Alkar Basel / Foto: Fenix (I.Barišić)

Nastavak utakmice ponudio je sličnu sliku iz prvog poluvremena u kojem je Slavonija dominirala i imala više od igre,

U 73. minuti je Valmir Shala lijepim zgoditkom povećao vodstvo na 2:0. Alar je u 89. minuti preko Antuna Hrskanovića smanjio razultat na 2:1. Točku na „i“ u 90. minuti stavio je Ruben Freitas Carbalo svojim drugim pogotkom za pobjedu Slavonije od 3:1.

Sastav SV Slavonija Bern: Renato Martinović, Batuhen Ergùt, Glan Krebs, Ive Ćurić (C), Marije Samardzic (Valentin Brnić), Velimir Shala, Robert Jurik, Ivan Kukuruzovic, Lukas Pranjić, Murat Gùmùs, Ruben Freitas Carbollo, Almen Mendaroski, Drago Kuzmanović, David Bekić.  Trener: Cagtay Iric

Sastav NK Alkar Basel: Marinko Sučić, Antun Hrskanović, Benard Muja, Ivan Vukelja (C), Franjo Soldo, Mihael Kovačević, Ivan Budimir, Daniel Dujmovic, Andrej Šaric, Darko Pavić, Željko Madžarević, Ivan Tunjić, Franjo Džolan, Deni Bašić, Ivan Vidović, Dominik Đoković.  Treneri: Petar Vukelja i Mihael Kovačević.