Igraci i vodstvo Slavonije Bern / Foto: Fenix (I. Barisic)

FINALE HRVATSKOG KUPA U ŠVICARSKOJ: Slavonija Bern osvojila kup 3:2 pobjedom nad Croatijom Zürich

U finalnoj utakmici hrvatskog nogometnog kupa za Švicarsku, Slavonija Bern je u Zürichu savladala Croatiju Zürich rezultatim 3:2 i zasluženo osvojila kup.

SV Slavonija Bern – NK Croatia ZH 3:2 (1:0)

FINALE HRVATSKOG KUPA U SVICARSKOJ 4
Zajednicka slika finalista hrvatskog kupa / Foto: Fenix ( I. Barisic)

Na igralištu Juchhof u Zürichu momčad Slavonije iz Berna priredila je u nedjelju poslijepodne veliko iznenađenje kojem se malo tko nadao. Pogotovo se tomu nisu nadali igrači Croatije koji su prije utakmice bili uvjereni u pobjedu i osvajanje hrvatskog kupa. A to osvajanje osigurava plasman na naredno Svjetsko prvenstvo hrvatskiih nogometnih klubova koje će se na ljeto igrati u Zagrebu.

Slavoniju Bern je povela s 1:0 u 42. minuti zgoditkom Valentina. U drugom poluvremenu Drago Kuzmanović je s dva zgoditka, u 66. i 77.minuti povećao vodstvo Slavonije na 3:0. U posljednjim minutama utakmice, u 87 i 90., je uz dva zgoditka Ivana Zubolje smanjila rezultat na 3:2 ali dalje od toga nije išlo. Na kraju je bila zaslužena pobjeda gostiju iz Berna.

Sastav SV Slavonija Bern: Batuhan Ergùt, Glan Krebs, Ive Curić ( C ), Marije Samardžić, Valentin Brnić, Velimir Shala, Robert Jurić, Ivan Kuzmanović, Lukas Pranjić, Murat Gùmùs, Ruben Freitas Carbollo, Pričuve : Almen Mendariski, Drago Kuzmanović , David Bekić, Perar Martinović, Josip Trgovac. Trener : Cagtay Iric

Sastav NK Croatia Zurich : Frano Dukić, Mateo Brdar, Davor Crnković, Ivan Dukić, Toni Zubonja, David Bagarić, Laris Tanzilla, Kristijan Krstić, Marko Bagarić, Stjepan Lastro ( C ), Nicola Petrlić. Pričuve: Sebastijan Jurić, Marko Ziljak, Pero Zovko, Martin Vundac, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Ivan Zubonja, Danijei Komin, Dario Perkovic. Trener: Stanislav Blažanović.