Zajednička slika hrvatskih momčadi iz Frankfurta, Posavine i Croatije / Foto: Fenix

HRVATSKI DERBI U FRANKFURTU: Uvjerljiva pobjeda Posavine, Croatia bez pravog vratara i bez žara

U hrvatskom derbiju najviše frankfurtske lige (Kreisoberliga Frankfurt), momčad Posavine je visoko porazila Croatiju i pretekla je na ljestvici. Posavina je sada na sedmom a Croatija na osmom mjestu.  FC Posavina Frankfurt – FC Croatija Frankfurt 5:0 (1:0)

Poraz od 5:0 samo je nastavak loših igara i još lošijih rezultata Croatije koja u zadnje tri izgubljene utakmice primila 9 a zabila samo jedan zgoditak. Načeta ozljedama te izostankom vratara, zbog čega je među vratnice morao stati pouzdani obrambeni igrač Petar Bešlić kojemu se ne može ništa prigovoriti za primljene zgoditke, može biti tek djelomično opravdanje za hrvatsku momčad iz Frankfurt-Heddernheima koja je sa trećeg mjesta sada pala na osmo mjesto. Srećom da je kraj prvenstva i da je Croatia sakupila dosta bodova inače bi, prema rezultatima u posljednja dva mjeseca, momčad trenera Danijela Konte morala strahovati za opstanak.                                                                                                                                                                                                                  Posavina Croatia 5-0 (2)Momčad Posavine, koju vodi trener Pero Bošnjak, potpuno je zasluženo upisala tri boda. Croatija se dobro držala tek u prvom dijelu utakmice kada je Franjo Oršolić već u 4. minuti doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0. Iako je Posavina imala veći posjed lopte i stalno napadala, Croatia je u par navrata znala opasno ugroziti odličnog vratara vrata Posavine Nikolu Vincetića.No, nedovoljno oporavljeni najbolji strijelac Croatije Ivan Propadalo, koji je na diobi drugog mjesta najboljih strijelaca lige sa 29 golova, nije bio u realizatorski precizan kao prije ozljede koljena.

U drugom dijelu utakmice, u dvije minute Croatia je primila dva zgoditka i to je bio kraj nadanja u povoljan rezultat protiv Posavine. Najprije je u 53.minuti Stjepan Piljić iz slobodnog udarca povisio rezultat na 2:0 da bi minutu kasnije Mario Pejić doveo svoju momčad u vodstvo od 3:0. Najbolji strijelac Posavine Dražen Vinković, koji je sa 15 postignitih golova na diobi 17. mjesta najboljih strijelaca lige, u 80. minuti lijepim zgoditkom potvrđuje pobjedu svoje momčadi. Franjo Oršolić, koji je otvorio seriju pogodaka Posavine, u 87. minuti stavlja točku na i te postavlja konačan rezultat od 5:0.Posavina Croatia 5-0 (1)

Sastav Posavine: Vincetić, Vuković, Živković, Vorgić, Koturić, Petraševć, Oršolić, Baotić ( od 68. Božić), Vinković, Piljić (od 70.Đukić), Pejić

Sastav Croatije: Petar Bešlić, Eski (od 68. Todorić), Grančić, Propadalo, Lažeta, Lovrić, Duvnjak (od 46. Drlje), Matić, Livajić (od 26. Amanatidis), Soldo i Andrić

Rezultati drugih momčadi Posavine i Croatije

FC Posavina II – FC Maroc FFM II 7:4 (3:1)

Druga momčad Posavine uvjerljivo je porazila momčad Maroca rezultatom 7:4 (3:1). Čak pet zgoditka za Posavinu postigao je Tomislav Radoš dok su Ernest Ivić i Goran Jurić postigli po jedan zgoditak. Sastav Posvine II: Pavić, Božičević, Vučković, Koturić, Nedić, Petar Baotić, Stojčević, Mate, Jurić, Ivić i Radoš. Na klupi za pričuve: Jurkić Nedić i Danijel Baotić.

FC Germania Ginnheim II – FC Croatia II 10:1 (6:0).

Druga momčad Croatije doživjela je novi visoki poraz, ovaj put od Germanie Ginnheim II. Jedini zgoditak za hrvatsku momčad postigao je Josip Mihaljević. Sastav Croatije II: Maganjić, Ivan Miloloža, Dragan Miloloža, Galić, Todorić, Kovač, Bolotin, Periša, Mihaljević, Pleša, Budimir

Iduće utakmice Posavie i Croatije

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 19. svibnja u 15 sati protiv momčadi s kojom dijeli igralište u Heddernheimu, SV Heddernheim. To je i posljednja utakmica Croatije ove sezone jer je zadnje kolo hrvatska momčad slobodna. Druga momčad Croatije igra protiv druge momčadi FC Heisenrath Goldstein u Frankfurt Goldsteinu.

Iduće kolo prva momčad Posavnine je slobodna. Utakmicu zadnjeg kola sezone prva momčad Posavine igra u nedjelju 26. svibnja u 15 sati, protiv momčadi FC Kalbach II. Druga momčad Posavine gostuje u nedjelju, 19. svibnja, kod momčadi SG 1928 Frankfurt II.