Dva zgoditka Nicole Petrlića u pobjedi Croatije ZH / Foto: Fenix I.Barišić)

Croatia Zürich upisala pobjedu s dva pogotka Petrlića i jednim Komina

NK Croatia – FC Industrie Turicum 3:2 (2:2)

Croatije Zürich je odlično otvorila utakmicu i pogotkom Nicole Petrlića već u 6. minuti dolazi u vodstvo od 1:0. Činilo se kako je hrvatska momčad spremna uzeti konce utakmice u svoje ruke i bez poteškoća uzeti sva tri boda. No, veselje je trajalo samo dvije mitnue jer je Industrie Turium već u 8. minuti izjednačio nakon što je Croatia izpropuštala svoje prilike za povećanje vodstva.

U 19. minuti još jedan šok za Croatiju, sudac utakmice dosuđuje kazneni udarac sa bijele točke nakon rušenja protivničkog igrača na rubu šesnaesterca. Protivnički igrač je siguran i dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:2. Sve do 33. minute pokušavala je Croatia doći do pogotka dok to nije upjelo opet Petrliću koji izjednačava na 2:2 i tako rezultatski vraća takmicu na početak.

U drugom poluvremenu bilo je izglednih prilika na obje strane, ali lopta nije tresla mrežu. Croatia je imala blagu treensku nadmoć ali bez rezultata. Trener Blažanović u 70. minuti uvodi Danijela Komina koji je poznat po svojoj brzini i borbenosti na terenu. U 78. minuti Komin koristi priliku i trese mrežu protivnika za vodstvo Croatije od 3:2. Nekoliko minuta kasnije Komin ponovno odlično prolazi kroz obranu protivnika ali nažalost loptom gađa ravno u vratara gostiju.

Jedan pogodak Danijela Komina / Foto: Fenix

Do kraja utakmice obje momčadi pokušavale su doći do pogotka, ali na sreću Croatije i njenjih navijača napadači Industrie Turicum nisu bili najprecizniji i Croatija odnosi sva tri boda.

Sastav NK Croatia Zürich: Guliano Škara, Davor Crnković, Ante Vukadin, Ivan Dukić, Nikola Novak, Stjepan Laštro (C), Hrvoje Pavić, Stanislav Blažanović, Luka Lapenda, Marko Jelečević, Nicola Petrlić. Klupa za pričuve: Frano Dukić, Josip Tomičić, Danijel Komin, Dario Perković. Treneri: Stanislav Blažanović, Dario Perković.

U utorak, 14. svibnja, u 20:30 sati Croatia gostuje kod FC Kosova na Juchhofu.