Zajednička slika igrača Posavine i Croatije pred početak utakmice / Foto: Fenix (SIM)

HRVATSKI DERBI U FRANKFURTU: Stjepan Piljić zgoditkom u 20. minuti donio pobjedu Posavini u tvrdoj utakmici protiv Croatije

Hrvatski nogometni derbi u Frankfurtu između Posavine Frankfurt i Croatije Frankfurt odlučen je zgoditkom Stjepana Piljića u 20. minuti za pobjedu iskusnije momčadi Posavine.

FC Posavina – FC Croatia 1:0 (1:0)

Pred oko 200 gledatelja obje momčadi su pokazale veliku borbenost i želju za pobjedom. Igra je često bila rastrgana prekršajima, ali sve je prošlo u okvirima sportskog fair-playa.

Zadovoljniji mogu biti domaćini koji su znali iskoristiti jednu grešku obrane Croatije i zasluženo osvojili sva tri boda. Sudac utakmice pokaza je sedam žutih te jedan žuto-crvenih karton u78. minuti igraču Posavine Angelu Spaleti.

Posavina: Marković, Vuković, Hrskanović (od 56. Bošnjak), Džijan (od 83min Bešlić), Petrasević, Orsolić, Čančarević (od 67. Spaleta), Pejić, Piljić, Živković, Baotić.

Croatia: Jurić, Bračoć (46min Amanatidis), Duvnjak (od 46. Todorić),  Bozinović-Mador, Kukić, Zastrau, Krivić, Drlje (od 85. Barnjak), Bokšić, Marić, Doić.

Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix

Pobjeda druge momčadi Crioatije Frankfurt

SG Praunheim II – FC Croatia II 2:3 (0:1)

Druga momčad Croatije slavila je u gostima savladavši drugu momčad Preunheima rezultatom 2:3. Zgoditke za Croatiju postigli su Josip Jerković (11. min) i , Marcel Ladan (u 66.min i 72. min)

Sastav Croatije II: Novokmet, Budimir, Klišanin, Juko, Žarko, Jerković, Bolotin, Leonardo Bračić, Klaric, Majić, Marsel Ladan. U igru su još ulazili Ivica Šumić i Emanuel Magdić.

U iduću nedjelju, 15. ožujka u goste prvoj i drugoj momčadi Croatije u Heddernheimu stižu momčadi FV Saz-rock. Utakmica drugih momčadi počinje u 13 a prvih momčadi u 15 sati.