Momčad Croatije nakon pobjede nad Posavinom / Foto: Fenix (SIM)

HRVATSKI DERBI PRIPAO CROATIJI: S 3 pogotka protiv Posavine, Ante Štrljiće sebe počastio za 20. rođendan

Unatoč pomalo prohladnom vremenu sa povremenom kišom, točno 280 gledatelja došlo je pogledati hrvatski nogometni derbi u kojem je Croatia Frankfurt uvjerljivim rezultatom savladala Posavin Frankfurt.

FC Croatia – FC Posavina 4:1 (4:0)

Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom poluvremenu Croatia je bila daleko bolja momčad te je zahvaljujući raspoloženom napadačkom redu, prije svega trostrukom strijelcu Anti Štrljiću koji je taj dan proslavio 20 rođendan te Ivanu Banoviću, već vodila sa 4:0.

1. Detalj s utakmice Croatije i Posavine 5
Detalj s utakmice Croatije i Posavine u Frankfurtu / Foto: Fenix (SIM)

Već u 12. minuti Štrljić je na dodavanje Sučića doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0. Svega 3 minute kasnije bilo je 2:0, a strijelac na dodavanje Sučića bio je Banović. Smušenost igre gostiju do kraja poluvremena kazio je Štrljić, najprije u 28. minuti na dodavanje Brašnića te u 32. minuti kada je postigao pogodak nakon solo prodora.

U drugom poluvremenu Posavina je zaigrala znatno bolje te je preko Zadranina Angela Spalete smanjila na 4:1. Ponajbolji u redovima Posavine Ivan Džijan je brzim prodorima u dva navrata opasno ugrozio vrata domaćina ali promjene rezultata nije bilo. Posavina je u jednom trenutku tražila najstrožu kaznu nakon prekršaja u šesnaestercu Poasvine, što sudac utakmice nije svirao. Sa svojim ujednačenim kriterijem te puštanjem nešto oštrije ali ne i grube igre, sudac nije svirao ni kasniej traženje jedanaesterca za Croatiju nakon oštrijeg starta obrambenog iugrača Posavne.

Ovom pobjedom Croatia je uzvratila Posavini za poraze posljednjih godina kada je hrvatska momčad iz Riederwalda češće izlazila kao pobjednik.

Razgovor trenera Zeravice sa svojim igracima nakon utakmice
Razgovor trenera Josipa Žeravice sa svojim igračima nakon utakmice / Foto: Fenix (SIM)

Valja istaknuti kako je i ovaj derbi prošao u sportskoj i fer borbi te zajedničkom druženju igrača i uprave Croatije i Posavine na čelu sa predsjednicima Milom Kelavom i Markom Pavićem, kao i druženju navijača jedne i druge hrvatske momčadi iz Frankfurta.

Sastav Croatije: Nauber, Andrić, Kukić, Petar Marić, Petar Bešlić, Marko Marić, Brašnić, Sučić (od 64. Gavran), Banović (od 60. Banović), Štrljić (od 70. Budimir), Molnar. Trener: Josip Žeravica

Sastav Posavine: Marković, Vuković, Ourang, Vorgić, Spaleta, Petrašević, Matić, Džijan, Vinković, Baotić, Čančarević. U igru su ulazili: Patrik Pejić, Ivan Vorgić i Dario Jurkić. Trener: Marko Bošnjak

Detalj s utakmice Croatije i Posavine 4

Poraz druge momčadi Croatije

Prije hrvatskog derbija, na igralištu u Heddernheimu druga momčad Croatije poražena je od momčadi TSG 51 Frankfurt II rezultatom 2:4. Strijelci u porazu za Croatiju II bili su Bonanno i Amanadidis.

Sastav NK Croatia II: Novokmet, Klišanin, Marin Laden, Periša, Jeličić, Josip Puljić (j), Božinović Mador, Bonanno, Amanadidis, Marcel Ladan,  Keleva. Još su igrali: Romić, Mirko Puljić i Vidakušić.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra doma u petak, 23. rujna u Hedderneheimu protiv momčadi Union Niederrad, dok druga momčad igra u nedjelju, 25. rujna s početkom u 13 sati protiv momčadi Union Niederrad lll na igralištu u Frankfurt-Goldsteinu.