Hrskanović, Zubac i Lažeta ukrcali 8 golova za novu pobjedu Croatie Frankfurt

SG Harheim – FC Croatia 1 : 8 (0:3)

S nova tri zgoditka Ivan Hrskanović vodeći strijelac Croatie sa ukupno 32 zgoditka
S nova tri zgoditka Ivan Hrskanović vodeći je strijelac Croatie sa ukupno 32 zgoditka

Visokom gostujućom pobjedom od čak 8:1, frankfurtska Croatia nastavlja s „mrtvom utrkom u troje“ za ulazak u višu ligu. Obzirom da su i SG Concordia i SC Weissblau pobjedili, ostala je ista bodovna razlika u kojoj Croatia zaostaje 5 bodova za Concordiom (Croatia ima i utakmicu maanje) te 2 boda za momčadi Weisblau.
Uobičajeno teško gostovanje u Harheimu hrvatska momčad je prošla lakše od očekivanog. U utakmici je briljirao ovogodišnji udarni trojac Croatie, koji je postigao svih osam zgoditaka. Po tri su zabili Zubac i Hrskanović te dva Lažeta.

Napad Croatije se mučio prvih dvadeset minuta, dok nije Zubac iz slobodnog udarca sa 26 metara znalački pogodio mrežu domaćina. Peet minuta kasnije najbolji strijelac Croatie Ivan Hrskanović zabija nakon majstorskog dodavanja Mira Drlje. U 27. Gledatelji su vidjeli novi slobodnjak Zubca i novu majstoriju graditelja igre Croatije. Bilo je to već 3:0 prije odlaska na odmor.

IMG_7070
Čestitke trenera Daria Ištuka golgeterrskoj trojci Croatije

Nastavak utakmice obilježio je najljepši trenutak utakmice kada Kristijan Zubac u 50. minutu u solo prodoru prolazi čak petoricu protivničkih igrača i plasira loptu u mrežu. Jednom riječju: genijalno.

Bolja igra hrvatske momčadi nagrađena je do kraja sa još po dva zgoditka Hrskanovića i Lažete, od kojih su i Lažeta i Hrskanović po jedan zgoditak postigli nakon solo prodora.

Sastav Croatije: Jukić, Bešlić, Hrvoje Drlje, Mihaljević (72 min. Skočibušić), Šandrk (80 min. Grančić), Miro Drlje, Andrić, Zubac, Lovrić, Lažeta, Hrskanović

U dvostrukom nogometnom programu u Harheimu, druga momčad Croatia je bila bolja od druge momčadi SG Harheim II rezultatom 1:0. Jedini zgoditak postigao je Grančić u 79. min nakon dodavanja Joachima.

Croatia II je igrala u sastavu: Filatow, Ćosić, Todorić, Hustić, Sičenica, Jochim, Faluta, Šola, Grančić, Krišto i Skočibušić.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatie igraju u nedjelju, 10.svibnja na svom terenu u Heddernheimu protiv momčadi SG Praunheim. Početak utakmica je u 13:00 i 15:00 sati.