Hajduk Zürich pregazio FC Republiku Srpsku rezultatom 6:0

Iako je vrijeme bilo oblačno i kišno, „Bili“ su svojim navijačima podarili lijep rezultat, koji je rezultat rada čitavog kolektiva.

Izgleda da su kritike koje je sportski direktor NK Hajduka Jakov Radanović uputio svojim igračima, urodile plodom. Od prve do posljednje minute Hajduk je imao posve drugačiji pristup igri i vidjelo se da takvom igrom ne zaslužuje biti na dnu ljestvice.

Odmah od samog početka „Bili“ su krenuli otvoreno i već u petoj  minuti, nakon ubacivanja Kafadara, glavom za vostvo domaćina pogađa Krišto.

Nisu tu domaći stali, nego su krenuli po povećanje vodstva. Pucao je Papić, zatim i M. Gazilj, ali je vratar gostujućih bio uspješniji.

Gosti su u nekoliko navrata pokušavali zaprijetiti te su se njihovi pokušaji svodili na udarce iz daljine, no bez prave prijetnje za domaćeg vratara.

U drugom poluvremenu NK Hajduk je dovršio posao i neugodno porazio FC Republiku Srpsku.

Već u 47. minuti, nakon što gostujući igrač unutar kaznenog prostora ruši Papića, siguran realizator jedanaesterca je Kafadar.

Svega tri minute kasnije ponovno Kafadar upošljava M. Gazilja koji pogađa za 3:0.

Gosti nisu niti krenuli s centra, Vukadin krade loptu te asistira Kafadaru, koji je ponovno uspješan za vodstvo od 4:0.

U 61. minuti na sceni je ponovno Kafadar koji odlično pronalazi glavu Petričevića, strijelca zgoditka za 5:0.

Nakon neuspješne kontre gostiju loptu krade Papić te ju šalje za Kafadara koji, s dvadesetak metara, matira gostujućeg vratara te postiže svoj treći zgoditak na utakmici.

U 84. minuti, nakon što gostujući igrač igra rukom kaznenom prostoru, najstrožu kaznu promašuje nesretni Osmani.

Zbog privremenog odsustva Hajdukovog trenera Klasana, trenerski posao na utakmici odrađivao je njegov pomoćnik Kovačević.

Napomenimo kako cijela utakmica protekla u fair play i korektnom raspoloženju. Nakon ovakve utakmice teško je bilo koga izdvajati, bez obzira na tri pogotka i tri asistencije Dragana Kafadara, igračem utakmice proglašen je Dario Petričević, strijelac jednog zgoditka i čovjek koji je doslovno ostavio srce na terenu.

Strijelci: Kafadar (3 zgoditka) , Krišto, Petričević i Gazilj (1. zgoditak).