Detalj s utakmice Hajduk - Osijek / Foto: Hina

HNL: Hajduk na praznom Poljudu doživio novi poraz, Osijek u završnici spašavao vratar Kolić

U susretu 30. kola SuperSport HNL-a Osijek je pred praznim tribinama poljudskog stadiona pobijedio Hajduk sa 2-1 nanijevši Splićanima već peti uzastopni poraz.

Bila je to i druga uzastopna pobjeda Osijeka na Poljudu nakon slavlja u listopadu 2023. godine kada su gosti u debiju Zorana Zekića na klupi pobijedili sa 2-0.

Detalj s utakmice Hajduk – Osijek / Foto: Hina

Pogotke za goste zabili su Anton Matković (19) i Ramon Mierez (42), a za Hajduk je strijelac bio Aleksandar Trajkovski (28).

Gosti su poveli u 19. minuti lijepim golom 18-godišnjeg Antona Matkovića. Prvo je pucao Roko Jurišić, lopta je pogodila Filipa Uremovića i odbila se do Matkovića koji je iskosa s lijeve strane precizno pogodio za 1-0. Bio je to njegov drugi gol sezone nakon što je prvi postigao u Maksimiru protiv Dinama.

Hajduk je uspio izjednačiti u 28. minuti. Josip Brekalo je sjajno prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i idealno ubacio na drugu vratnicu gdje je Trajkovski rutinski zabio glavom za izjednačenje.

Gosti su do nove prednosti stigli u 42. minuti, a svoj 13. gol ove sezone zabio je Argentinac Mierez. U 62. minuti gosti su imali još jednu sjajnu priliku, Mierez je glavom prebacio loptu za utrčalog Domagoja Bukvića koji je ušao u šesnaesterac i pucao, ali je mladi Borna Buljan odbio loptu u korner.

Hajduk - Osijek / Foto: Hina
Hajduk – Osijek / Foto: Hina

U 66. minuti je Hajduk bio blizu izjednačenja, no Perišićevo oštro dodavanje je skrenuo vratar Franko Kolić. Još bolju priliku Hajduk je imao u 74. minuti, ali je Uremović promašio praktički nemoguće nakon Brekalova ubačaja iz kornera. Četiri minute kasnije Sahiti je ubacio, a Kalinić pucao glavom, ali je goste spasila stativa.

Pet minuta prije kraja pokušao je i Sahiti, ali ostalo je 1-2. U 90. minuti goste je spasio Kolić s dvije fantastične reakcije. Ubacio je Kalik s lijeve strane na glavu Pukstasa koji je pucao i kada se već činilo kako će biti gol, Kolić je sjajno reagirao. U nastavku akcije lopta je došla do Kalinića čiji je udarac s 2-3 metra obranio Kolić.

U posljednjem susretu kola od 19 sati se sastaju Istra 1961 – Rijeka.

Rijeka vodi na ljestvici sa 65 bodova, Dinamo ima 63, a Hajduk 55 bodova. Osijek je ponovo četvrti sa 45 bodova, a peta Lokomotiva ima bod manje.