Restoran (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

HIGIJENA U RESTORANIMA: Inspektori u jednoj njemačkoj saveznoj zemlji otkrili 164 prekršaja, izrečena ukupna kazna od oko 72.000 eura

Inspektori Ministarstva za zaštitu potrošača prošle su godine u restoranima u njemačkom Saarlandu otkrili oko 164 ozbiljna prekršaja. Najčešće je bila riječ o lošoj higijeni i strukturnim problemima. Izrečena je ukupna kazna u iznosu oko 72.000 eura.

 

Prema podatcima Ministarstva, mnogi ugostitelji su nedostatke otklonili odmah nakon pregleda kako bi mogli ponovno otvoriti svoj restoran.

Međutim, neki su restorani u Saarlandu u nekoliko navrata dobile negativnu ocjenu, navodi Ministarstvo za zaštitu potrošača.

Ukupno su inspektori hrane prošle godine pregledali restorane u Saarlandu oko 8.400 puta, oko 100 inspekcija manje nego 2022.

Prošle godine su voditelji restorana ukupno platili oko 72.000 eura kazni za ozbiljne nedostatke.

Kako bi ubuduće izašli na vidjelo ne samo negativni rezultati kontrole u restoranima, nego da bi se istaknuli i pozitivni primjeri, savjetovalište za potrošače Saarlanda poziva primjerice na smajliće na vratima restorana. Namijenjeni su da pokažu gostima kada je inspekcija u restoranu dala pozitivnu ocjenu.

Do sada su u sklopu kontrola dokumentirani samo ozbiljni nedostaci na Internetu. No, iz Državnog ureda za zaštitu potrošača Saarland su izvijestili kako trenutno nemaju dovoljno osoblja za to.

Fenix-magazin/MD

Povezano

IZVANREDNO STANJE U NJEMAČKOJ: Klime i ventilatori rasprodani, policija vodom hladi gradove, u Hamburgu ponestaje vozila hitne pomoći
NOVA PROMJENA U NJEMAČKOJ: Od 7. srpnja nova svjetla za automobile bit će obavezna
SVAKI GLAS JE VAŽAN: Registracija birača za Opće izbore u BiH 2026.
OPASNOST OD OZLJEDA I GUŠENJA: Ferrero hitno povlači Nutella proizvod
OD KRAJA SRPNJA: Velika promjena u DHL-u utječe na milijune u Njemačkoj
Krunoslav Katičić / Foto: Hina
AI RAT NA POLITIČKOJ SCENI: Katičić žestoko uzvratio Sandri Benčić: „Bili ste pioniri AI kampanja, a sad vas je odjednom sram!“