Hattrick Filipa Lovrića i povratak Tina Livajića obilježili visoku pobjedu Croatie Frankfurt

SG Praunheim – FC Croatia Frankfurt 1:6 (0:2)

Tin Livaja
Tin Livajić, povratak nakon dvije i pol godine na nogometni travnjak

Kao što smo u Fenixu i predvidjeli, oporavkom i povratkom svih igrača Croatia Frankfurt je konsolidirala redove i zabilježila i drugu pobjedu zaredom. Ovaj put na gostovanju je stradao SG Praunheim sa 6:1.

Seriju zgoditaka Croatie otvorio je najmlađi napadač Croatije Filip Lovrić sa svoja tri zgoditka, u 4. 16. i 53. minuti igre. Zasluge za Lovrićeve zgoditke idu i na račun odličnih dodavača, za prvi kapetanu Lažete a za drugi i treći Kristjanu Zubcu. Lovrić se tako vrattio nakon što se dugo mučio sa realizacijom.

Filip Lovrić sa kapetanom Marijom Lažetom
Trostruki strijelac Filip Lovrić sa kapetanom Marijom Lažetom

Nakon što je Kiseli u 64. min doveo Croatiju u vodstvo od 4:0 (dodavač M. Lažeta), sudbinu domaćina zapečatio je ponajbolji igrač utakmice Kristijan Zubac sa svoja dva zgoditka.

Ono što će obradovati mnoge navijače Croatije jesu prve minute koje je, nakon dvije i pol godine stanke, na nedjeljnoj utakmici odigrao Tin Livaja. Odlični desni bočni igrač Croatije oporavio se nakon neugodne ozljede koljena i zasigurno će pojačati konkurenciju za desnu stranu.

Croatia: Jukić, Mihaljević, Nikola Lažeta (od 80.min. Livajić), Šandrk, Kiseli (od 67.min Šušak), Amanatidis, Andrić, Mario Lažeta, Lovrić, Zubac, Bešlić

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 18. listopada na svom terenu u Heddernheimu protiv momčadi DJK Schwarz Weiß Griesheim 13 uhr und 15 bei uns in heddernheim