Croatia Griesheim izgubila od Germanie Pfungstadt 1-0

Na lijepom i šunčanom vremenu pred svojom mnogobrojnom publikom u Griesheimu domaća Croatia izgubila je od RSV Gemanije Pfungstadt 1-0. Teško je reći gdje su se igrači Croatie Griesheim zamjerili lopti, ali nakon današnjeg susreta u kojem su pogodili dvije grede i jednu stativu, te imali poništen pogodak, možemo reći kako realizacija ne funkcionira.

Gostima iz Pfungstadta je uspjelo iz prvog ozbiljnijeg napada u 6. minuti zatresti mrežu Croatie Griesheim. Napad Germanije je krenuo po lijevom boku, jedan igrač je snažno tukao na vrata Croatie, ali golman Buljugija je bio na svome mjestu i obranio udarac, no lopta se odbila do Aghulada koji u naletu pogađa mrežu za vodstvo Germanije od 1-0.

Nakon ostavrenog vodstva momčad Gemanije je spretno čuvala stečeno vodstvo blokirajući napade Croatie koji su pokušavali preko bokova do gola Germanije. U 35. minuti zatresla se mreža Germanije, ali sudac susreta Max Trumpfheller nije priznao pogodak zbog igranja rukom Faraga. Na poluvrijeme se otišlo nepromijenjenim rezultatom.

U drugi dio susreta Croatia Griesheim je ušla motivirano s ciljem postizanja pogotka. Nizali su se napadi Croatie Griesheim, međutim umjesto u mreži, udarci koje su upućivali napadači Croatie, završavali su na gredi, stativi ili ih je golman Dannenberg spretno zaustavljao.

Novim porazom momčad Croatie Griesheim se nalazi na 12. mjestu ljestivce Kreislige A Darmstadt sa 10 bodova, a društvo joj pravi još četiri momčadi koje će biti izravni konkurenti u borbi za opstanak u A lizi.

Trener prve momčadi Croatie Griesheim Nikica Raos je kazao kako je momčad loše otvorila utakmicu, no da su se nakon 15- ak minuta igre konsolidirali te uspostavili svoju igru. Međutim brojne neiskorištene prilike otišle su u nepovrat, te sada treba posložiti nanovo sve kockice i motivirati ekipu za sljedeće susrete.

SV Croatia Griesheim: Buljugija, Pupić, Vujica, Blessing, Gebreigzaher, Farag, Hofstaedter, Perić, Nazari, Altuna, Denis Andrijević. Klupa ( Markota, Sme, Jakim, Manuel Nothnagel)