Hajduk Zürich na gostovanju slavio sa uvjerljivih 5:0

FC Industrie Turicum – NK Hajduk 0:5 (0:1)

Hajduk 2
Igrači Hajdduka ZH na zagrijavanju

Na gostovanju protiv momčadi Industrie Turicum mlada momčad Hajduka upisala je i drugu uzastopnu pobjedu, ovaj put na još uvjerljiviji način rezultatom od 5:0.
„Bili“ su u prvom djelu zbili domaće u njihov šesnesterac te je bilo pitanje samo kad će doći do vostva. Prvo je Zugo pucao tik uz vratnicu, da bi nakon toga dva puta M.Gazilj izbio pred domaćeg vratara koji bio uspješniji. Udarac Kalakovića domaći vratar krajnjim naporima izbacuje u korner, da bi minutu kasnije uspješno obranio udarac Gavrana te Papića.

U 45. minuti Delić se sjurio u kazneni prostor domaćih. Prekasno ga zaustavlja obrambeni igrač domaćina i sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je Papic vodstvo Hajduka od 1:0.
U nastavku ista priča. Hajduk napada a domaćin se brani. U 50. minuti ponovno Delić u solo prodoru ali ovaj put uspješno završava akciju za povećanje vodstva od 2:0 za Hajduk. Deset minuta kasnije Mišković povećava vodstvo Hajduka nakon centaršuta Zuginaa na 16 metara. Ni nakon toga ne prestaju muke po domaću obranu. S.Gazilj nakon solo prodora pogađa desni kut domaćeg vratara za 4:0. Peti zgoditak za Hajduk postiže igrač-trener Klasan za konačnih 5:0. Hajduk ZH 1
Hajduk je tako dva kola za redom došao do pozitivnog rezultata. Svi u klubu i oko njega svjesni su da mlada momčad koja se praktički još uhodava ima i oscilacija. No, za nadati se je kako uz trud i ljubav rezultat neće izostati.

Hajduk: Puh, Osmani, Petričević, Katušić, S.Gazilj, Papić, Kalaković, M.Gazilj, Cugo, Delić, Gavran. U igru su jos ulazili: Klasan, Mišković i Svale. Treneri momčadi Igor Klasan i Siniša Kovačević.
Strijelci: Papić(0:1), Delić(0:2), Mišković (0:3), Gazilj S (0:4), Klasan(0:5).