Hajduk iz Wiesbadena ostvario sedmu pobjedu u nizu

SV Hajduk Wiesbaden – FSV Hellas Schierstein II | 2:1 (1:1)

Pobjedom nad šestoplasiranom momčadi Hellas II iz Schiersteina, momčad Hajduka iz Wiesbadena upisala je sedmu  objedu za redom. Bila je to ujedno osma utakmic hrvatske momčadi bez poraza.

Među svim pobjedama, za istaknuti je pogotovo pobjeda nad ovogodišnjem prvakom lige, FSV Wiesbaden 07, koji već pune dvije godine nije ostao bez vlastitog pogotka nakon 90. minuta, da bi Hajdukov teren napustio pognute glave s 1:0. Na Hajdukovoj momčadi se u međuvremenu osjeti uigranost, kvalitetno odrađene zimske pripreme, ali i konačno jedna polusezona bez većega broja ozljeđenih standardnih prvotimaca, koji su u prvoj polusezoni još liječili svakakve ozljede.

Broj navijača raste iz utakmice u utakmicu sve više, kao i interes igrača iz nekih drugih klubova. Tako je Hajduk već sada pri završetku tekuće sezone, potpisao dva nova pojačanja za sljedeću sezonu.

Za očekivati je dakle, da ako momčad ostane na okupu, Hajduk u novoj sezoni može pružiti kojekakva ugodna iznenađenja.

U utakmici protiv Hellasa, Hajduk je već u prvoj minuti igre mogao doći do vodstva, kada se Dimitar Garčev probio kroz protivničku obranu, ali mu je ipak udarac odsjeo na stativi. Oko polovice prvog poluvremena Hajduk ipak, na žalost, prima nesretan pogodak. Inače jako raspoloženi vratar Ivan Ivković je na teškom terenu pogrešno procijenio slučajan ubačaj lopte protivničkog igrača, koji je završio u mreži.

Samo nekoliko minuta poslije, sjajni Ivan Dimitrov vraća rezultat, da bi u drugome poluvremenu izvukao penal, kojeg kapetan Dimitar Garčev rutinski i hladnokrvno zabija za apsolutno zasluženih i konačnih 2:1 Hajduka!

Rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, ali je izvanredni vratar gostiju s imenom –  Giovanni Bouffone vjerojatno odradio utakmicu života, obranivši svakakve stopostotne prilike. Zaista se stekao ponegdje dojam, da su si Bouffone i Buffon nešto u rodu.

Sve u svemu još jedno uvjerljivo izdanje hrvatske momčadi koja će u posljednje tri utakmice tražiti iznenađenja i nastavak pozitvnih rezultata protiv drugoplasirane i trećeplasirane momčadi te u posljednjem kolu protiv zadnjeg na ljestvici.

Sastav Hajduka: Ivan Ivković – Dennis Novak (od 46. Mateo Krišto), Dario Črljenec, David Vankirk, Mohamed El Mahaoui – Damjan Briševac (od 46. Žarko Asenov), Damir Sarić – Radko Radev, Ivan Dimitrov, Amine Ajrhaou – Dimitar Garčev (C). Još su igrali: Danijel Tomić, Bojan Miljenović. Strijelci  za Hajduk: 1:1 | Ivan Dimitrov (dodavač Dimitar Garčev); 2:1 | Dimitar Garčev (11m) (dodavač  Ivan Dimitrov)

Fenix-magazin/Josip Žeravica /Foto:Josip Žeravica