croatia griesheim
Saša Mlakić(plavi dres) / Foto:Fenix-magazin(D.Holenda)

GOLIJADA U PFUNGSTADTU: Saša Mlakić s pet pogodaka odveo Croatiju Griesheim u veliku 8-2 pobjedu

Malo je reći kako je Croatija Griesheim u potpunosti nadigrala RSV Germaniju Pfungstadt. Konačni rezultat od 2-8 govori sam za sebe o nadmoći Croatije Griesheim u današnjem susretu.

Njemačka momčad danas nije imala svoj dan za razliku od hrvatske momčadi koja je imala u svojim redovima raspoloženog kapetana Sašu Mlakića koji je uspio pet puta matirati nemoćnog golmana Erkana Daldala i osigurati svojoj Croatiji visoku pobjedu.

Croatija Griesheim došla je u vodstvo u samom otvaranju utakmice kada je Danijel Andrijević primio jednu loptu u kaznenom prostoru gdje biva srušen a sudac pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu realizirao je Saša Mlakić za vodstvo 1-0.

mojo juricic
Trener Croatije Griesheim Mijo Juričić / Foto:Fenix-magazin(D.Holenda)

U 10. minuti Croatija Griesheim je povećala vodstvo na 2-0 nakon što je Salvatore Segreto prošao sam po desnoj strani, ubacio loptu na drugu stativu, gdje se nalazio danas također raspoloženi i raspucani Munir Avdić koji pogađa za 2-0.

Sredinom prvog dijela točnije u 20. minuti vidjeli smo pravu mastoriju hrvatskog kapetana Saše Mlakića koji je oteo jednu loptu na sredini igrališta i primjetio kako je golman Erkan Daldal izašao visoko od gola. Sa sredine igrališta Saša Mlakić je preciznim udarcem prebacio golmana i zatresao mrežu za 3-0.

U 30. minuti otela je vezna linija Croatije Griesheim jednu loptu do koje dolazi sveprisutni Saša Mlakić koji s lakoćom prelazi vratara Germanije Pfungstadt i trese mrežu za 4-0.

Prvu pravu priliku domaćih vidjeli smo u 35. minuti kada je napadač Germanije Hussein Ibo tukao na gol Croatije sa nekakvih šesnaest metara ali je lopta otišla pokraj stative.

Croatija Griesheim povećala je vodstvo u 40. minuti nakon što je jednu akciju započeo Constantin Calin koji pronalazi Sašu Mlakića a ovaj pogađa za 5-0.

Pri samom kraju prvog dijela Saša Mlakić je oteo jednu loptu na sredini terena uposlio na lijevoj strani Munira Avdića koji preciznim udarcem savladava golmana Germanije za 6-0.

Nogometaši Croatije Griesheim / Foto:Fenix-magazin(D.Holenda)

U 75. minuti ponovo je Saša Mlakić oteo jednu loptu istrčao do vratara i efektnim udarcem prebacio istrčalog vratara Germanije za visokih 7-0.

Germanija Pfungstadt uspjela je smanjiti rezultat u 80. minuti nakon što su izveli jedan udarac iz ugla Husein Ibo je glavom efektno pogodio mrežu za 7-1.

Pri samom kraju utakmice nogometašima Croatije popustila je koncentracija i visoko je vodstvo pomalo uspavalo hrvatsku momčad što su domaći iskoristili i smanjili rezultat na 2-7.

Točnku na i današnje velike pobjede Croatije Greisheim u Pfungstadtu stavio je u 88. minuti Munir Avdić svojim trećim pogotkom za konačnih 2-8.

Nepošteno bi bilo ne spomenuti najzaslužniju osobu za rezultatsku renesansu ove sezone Croatije Griesheim, njezinog trenera Miju Juričića. Za razliku od prošle sezone kada je hrvatska momčad iz Griesheima izgledala kao razbijena vojska bez morala, ove sezone gledamo jednu drugu goropadnu i natjecateljski spremnu Croatiju Greisheim.

SV CROATIA GRIESHEIM: Treusch, Vujica, Andrijević, Markota, Marčić, Avdić, Bihorčić, Tokić, Mlakić, Segreto, Džebić (Calin, Bralić, Barunov)