Momčad Croatije Geislingen nakon pobjede (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

GEISLINGEN: Pobjede obiju momčadi Croatije Geislingen

Obje momčadi Croatije Geislingen bile su uspješne ovog vikenda. Prva momčad Croatije je rezulatom 4:3 pobijedila SGM Jebenhausen/Bezgenriet, a druga momčad Croatije je nakon preokreta s 2:1 savladala drugu momčad SGM Jebenhausen/Bezgenriet II.

Prva momčad Croatije je do bodova došla na zahtjevan način. Bila je to muška utakmica sa dosta prekršaja. Od početka se dalo naslutiti da će gosti gristi i neće dopustiti da Croatia igra svoju igru.

-Bilo je tu dosta laktarenja i ne baš spotskog ponašanja na koje smo odgovorili onako kako mi to znamo, pobjedom!, izjavio je trener Croatije Nikica Raguž.

Prljava igra nije jača strana Croatije pa su se gosti bolje snašli u tome i nakon kornera uspjeli doći do vodstva. Napadač gostiju Nau je ostao nečuvan u petercu i lako je poentirao za vodstvo svoje momčadi.

Ipak, radost gostiju nije dugo potrajala, svega 5 minuta. Već u 32 minuti Adrijan probija po lijevoj strani, prolazi svog čuvara i prizemnom loptom upošljava Kobaša na drugoj, koji šalje loptu u mrežu za poravnanje rezultata od 1:1.

Croatia je potom uhvatila zalet o čemu svjedoči i podatak da je samo 5 minuta kasnije Croatija došla u vodstvo od 2:1 zgoditkom Mihaela Kepića koji jedan otpadak posprema u mrežu gostiju.

Unatoč dobroj igri, hrvatska momčad ne uspijeva na odmor otići s prednosti jer u 44. minuti gosti preko Hartmanna izjednačuju rezultat na 2:2.

U drugom dijelu se nastavlja ravnopravna borba, a u 58′ gosti iz novog ubačaja dolaze do drugog vodstva na utakmici.

Croatia je bila u knock-downu, ali nije bilo odustajanje. U 75′, u glavnoj ulozi je Adrijan koji poteže sa lijeve strane i praktički lobuje vratara gostiju za izjednačenje.

Nakon izjednačenja, cilj je bio jasan: nema stajanja dok se rezultat ne okrene u korist Croatije. To čini  Mihael Kepić koji po drugi put trese protivničku mrežu. Ovaj put bilo je to iz slobodnog udarca za vodstvo Croatije od 4:3, što je bio i krajnji rezultat utakmice.

Druga momčad Croatije došla do 3 boda preokretom u ravnopravnoj utakmici. Gosti su poveli već nakon 5 minuta igre, ali do kraja prvog dijela, krasnim lobom Kucjenić poravnava rezultat na 1:1. Početkom drugog dijela Croatia potpuno preokreće igru i rezultat. Izvanrednim šutom iz slobodnog udarca mrežu gostiju je zatresao Ivan Maslać.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a druga momčad Croatije je došla do vrlo važna 3 boda i sada se nalazi na drugom mjestu!