Shadrach Kwaku Boateng i Stipe Duvnjak nakon postignutog pogotka / Foto: Fenix (SIM)

FRANKFURT: Prva momčad Croatije nikako ne uspijeva prekinuti seriju poraza, druga momčad uvjerljiva uz 2 pogotka Boatenga

Protiv Unon Niederrada, drugoplasirane momčadi Kreisoberlige Frankfurt, prva momčad Croatia Frankfurt je nastavila seriju poraza. Druga momčad Croatije nastavlja s dobrim igrama i pobjedama.

Croatia Frankfurt – Unon Niederrad  2:7 (1:4)

Unatoč visokom porazu, Croatija je u ovoj utakmici pokazala da može odigrati dobro naprijed. Uz dva postignuta pogotka, propušten je i niz izglednih prilika – pogotovu u prvom poluvremenu kada je najprije Gamulin iz slobodnog udarca pogodio gredu, a Ladan i Gamulin su kasnije imali priliku za pogodak. Ali, kako to u nogometu biva, ako ne postigneš onda primiš pogodak.

Pocetak utakmice Croatia - Union Niederrad / Foto: Fenix (SIM)
Početak utakmice Croatia – Union Niederrad / Foto: Fenix (SIM)

Obrana Croatije pet je imala loš dan. U prvih pola sata su primili tri pogotka, gotove sve zbog vlastitih grešaka a ne da su gosti stvorili izgledne prilike. U 34. minuti Marcel Ladan je smanjio rezultat na 1:3 u 34. minuti da bi Niederrad u 43. minuti postigao pogodak za 1:4.

U nastavku se gledala ista slika iz prvog poluvremena. Igralo se otvoreno s obje strane, s tim da su gosti kažnjavali greške domaće obrane. Tako su u 44. i 57. minuti ponovno zatresli mrežu Croatije, da bi onda Ivan Propadalo na drugoj strani postigao pogodak za Croatiju i smanjenje rezultat na 2:5. Rezultatski je to bilo sve od napada, a obrana Croatije je do kraja utakmice primila još dva pogotka za konačnih 2:7. Premda je po prilikama moglo biti i 6:10.

-U sljedećim utakmicama igramo sa protivnici koji su, osim BSC, u istoj situaciji kao i mi, u donjem djelu ljestvice. Nadamo se povratku ozlijeđenih igrača i pozitivnim rezultatima. Treba ostati miran,  a novom treneru Slavku dati vremena i povjerenja da uz potporu svih u klubu i naših navijača izađemo iz rezultatske krize, izjavio je sportski šef Croatije Darko Krolo.

Sastav Croatije: Mateo Grbavac, Lakić, Radovac, Peko (od 60. Dulc), Bešli (C), Raemer, Gamulin (od 46. Jonjić), Propadalo, Baotić (od 46. Knezović), Marcel Ladan, Romić.

Pobjeda II momčadi Croatije

Druga momčad Croatije FFM / Foto: Fenix (SIM)

Druga momčad Croatije upisala je u nedjelju uvjerljivu 4:0 pobjedu koja je stigla pogocima u drugom poluvremenu.

Nakon spore igre i dosta nepotrebnog traženja dugim loptama u prvom poluvremenu, napravljene dvije izmjene i korekcije u igri donijele su ploda u drugom poluvremenu.

Dvostruki strijelac Shadrach Kwaku Boateng i sportski šef Croatije Darko Krolo / Foto: Fenix (SIM)

Uz prvi pogodak Marka Vučkovića u 55. minuti, ostale pogotke su postigli povratnici u momčad nakon ozljede Boateng u 75. i 90. minuti te Duvnjak u 78. minuti.

Sastav Croatije II: Novokmet, Periša, Vučić, Bošnjak (C), Kelava (od 70. Boateng), Ivan Grbavac (od 46. Duvnjak), Tkalčevic, Ivošević (od 33. Puljić), Drlje Vučković, Kralj.

Poziv navijačima

Sljedeća utakmica prva momčad Croatije igra u u nedjelju kod BSC. Druga momčad Croatije već u četvrtak u 13 sati u Heddernheimu igra protiv Blau Gelb II.

-Radujemo se novoj utakmici druge momčadi Croatije koja će dati sve od sebe kako bi s 3 nova boda smanjila zaostatak za vodećim momčadima lige. Pozivam gledatelje da u četvrtak na praznik dođu podržati naše igrače koji su već drugu godinu za redom pri samome vrhu ljestvice, poruka je sportskog šef Croatije Darka Krle.