Momčad i vodstvo Croatije nakon pobjede protiv Concordije / Foto: Fenix

FRANKFURT: Na krilima vratara Zupčića i veznjaka Marića, uz zgoditke Propadala i Grančića, Croatia slavila protiv Concordie sa 4:1

FC Croatia – FC Concordia 4:1 (1:1)

U lijepoj i zanimljivoj utakmici Croatia je zasluženo slavila protiv susjeda Concordie sa 4:1. Mlada i borbena njemačka momčad je pružila dobru igru, imali su i vodstvo u 10 minuti od 0:1, ali protiv iskusnije momčadi Croatije, koju krase i individualne kvalitete igrača, to nije bilo dovoljno za iznenađenje. Ovom pobjedom Croatija se nakon dvaju loših igara vratila na pobjednički kolosijek.

Nakon izjednačujućeg zgoditka Ivana Propadala u 25. minuti, na dodavanje Vidovića, prilika za zgoditak je bilo na obje strane. Ipak se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

U nastavku utakmice mrežu Croatije je u istoj akciji dva puta čudesno spašavao vratar Ante Zupčić. Kazna gostima za propuštene prilike pružila se odmah u idućem napadu. Započinje ga Duvnjak koji brzo upošljava Denis Grančić a on furiozno vara obranu gostiju i dovodi Croatiju u vodstvo od 2:1.

Mlada momčad gostiju se nije predavala. Brzi desnokrilni napadač Concordie zadavao je dosta problema po lijevoj strani obrane Croatije. Srećom, vratar Ante Zubčić je imao svoj dan i odlično je ispravljao sve propuste svoje obrane.

Igralo se otvoreno tako da su gledatelji, po lijepom sunčanom vremenu, mogli uživati u mnoštvu poteza igrača obiju momčadi. Croatije je svoje vodstvo povećala na 3:1 u 56. minuti kada najbolji strijelac Croatije Ivan Propadalo stavlja točku na „i“ u akciji u kojoj je većinu posla napravio vezista Croatije Marko Marić. Mostarska radilica je i time pokazao kako se nakon ranije ozljede polako vraća u svoju staru formu, kada je bio glavna pokretačka snaga Croatije. Marić je svoju odličnu igru okrunio u 62. minuti nakon lijepog pasa sa Grančićem za nedostižno vostvo od 4:1.

Sastav Croatije: Zubčić, Vidović, Marić (od 71. Matić), Lažeta, Doić, Propadalo (od 65. Bračić), Andrić, Duvnjak (od 70. Miro Drlje), Grančić, Bešlić, Soldo

U Kreisoberligi Frankfurt, u kojoj igraju dva hrvatska kluba iz Frankfurta, Posavina Frankfurt je na domaćem terenu odigrala 1:1 sa jakom momčadi Makkabia. Strijelac za Posavinu bio je Dražen Vinković. Sa svega 5 osvojenih bodova u 9 kola, Posavina se nalazi na posljednjem mjestu na ljestvici. Croatia se pobjedom protiv Concordije vratila na 6. mjesto KOL Frankfurt.

Iduću utakmicu za bodove Croatia igra već u srijedu, 03. listopada na gostovanju kod SC Weiß Blau Niederrad.  Adresa igrališta je: Holzecke 16 / Sandhöfer Wiesen,  60528 Frankfurt. Druga momčad Croatije igra također u gostima protiv momčadi Corumsporta Frankfurt na adresi: Bottenhorner Weg,  60489 Frankfurt.