FRANKFURT: Na krilima Rimca, Hrskanovića i Lažete Croatia pobjedila Hausen i osigurala doigravanje

FC Croatia Frankfurt – FV Hausen II  5:2 (2:2)

Visokom i zasluženom pobjedom nad momčadi Hausena, Croatia Frankfurt je u nedjelju na svom terenu osigurala drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za ulazak u Kreisoberligu Frankfurt.

Odlično otvaranje igra Croatia je okrunila zgoditkom Marka Rimca glavom u 5. minuti nakon nabačaja Duvnjaka. Samo dvije minute kasnije već je 2:0 za Croatiju. Strijelac je Duvnjak nakon izrađene akcije i dodavanja sa kapetanom Lažetom. Kad se očekivala nova golijada hrvatske momčadi, uslijedila su dvije pojedinačne kardinalne greške obrane Croatije i nakon 2:1 u 27. u 35. minuti je bilo 2:2.

Neočekivano ali potpuno zasluženo za ono što su pokazali borbeni gosti.

U nastavku Croatia je ubacila u veću brzinu. Unatoč tome, gosti su iz prekida opasno ugrožavali vratara Jukića koji je u dva navrata spašavao svoju momčad.

Ranije uigrani napadački dvojac Croatije i dva najveća ovogosezonska napadačka pojačanja, povratnik u momčad Marko Rimac i oporavljeni od teške ozljede koljena Ivan Hrskanović, u nastavku su podsjetili na dana kada su bili nezaustavljivi napadački dvojac lige.

Najprije je Rimac odlično reagirao nakon dodavanja Zubca u 55. minuti da bi potom Hrskanović i Rimaz zajedno izigrali obranu gostiju da bi pogodak zabio Hrskanović za vosokih 4:2. Nakon odličnog prodora po desnoj strani Bračić je zavrnuo loptu u sredinu gdje na nju natrčava rimac i iz punog trka zabija svoj treći zgoditak za konačnih 5:2.

Sastav Croatije Frankfurt: Jurić, Andrić, Hrvoje Drlje (od 63. Bešlić), Miro Drlje, Bračić (od 68. Amanatidis), Zubac, Rimac, Marić, Lažeta, Hrskanović, Duvnjak (od 60. min Lovrić)

Golijada druge momčadi Croatije Frankfurt

FC Croatia II – Spvgg Kickers 14:1

Druga momčad Croatije zabilježila je najveću ovoseznsku pobjedu savladavši momčad Kickersa s rukometnim rezultatom 14:1.  U golijadi Croatije II,  po tri zgoditka za hrvatsku momčad postigli su Faluta, Majić i Rohwerder, dok su Božinović, Grančić, Periša, Krišto i Ilić bili strijelci po jednog zgoditka. Sastav Croatie II: Filatow, Šola, Periša, Božinović, Faluta, Rohwerder, Puljic, Majić (od 56. Majić), Tolušić, Grančić (od 56. Ilić), Keleva

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u gostima kod FC Mainfeld u nedjelju, 14.svibnja. Utakmice se igraju u 13,00 i 15,00 sati. Adresa u F-Niederradu je: Hahnstr.75, 60528 Frankfurt.