Croatia Frankfurt
Ante Štrljić, strijelac obaju pogodaka za Croatiju (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

FRANKFURT/M: Poraz Croatije na domaćem terenu od Concordije, u idućem kolu igra se hrvatski derbi Posavina – Croatia

U izravnom susretu momčadi koje se bore da ne padnu u zonu ispadanja iz Kreisoberlige Frankfurta, nogometaši Croatije Frankfurt su na domaćem terenu izgubili od susjeda Concordije Eschersheim, koja ih je sada s 3 osvojena boda preskočila na ljestvici.

FC Croatia Frankfurt – Concordia Eschersheim 2:3 (0:2)

Croatia je loše otvorila utakmici u gosti su već u 17. minuti vodili sa 2:0. Prvi pogodak je pao u 3. a drugi 14. minuta kasnije.

Ni nastavak utakmice u drugom poluvremenu nije bio obećavajući jer su gosti u 70. minuti postigli novi pogodak za svoje vodstvo od 3:0.

Kada je izgledalo da je sve izgubljeno, Ante Štrljić sa svojim pogocima u 76. i 79. minuti, najprije na dodavanje Mandurića, a potom iz slobodnog udarca vraća nadu Croatiji za smanjenje rezultata na 2:3.

Nažalost, više od toga nije išlo jer su gosti svim silama do kraja utakmice branili i obranili svoja vrata.

Nakon ovog poraza, Croatia je sa 29 bodova iz 24 utakmice pala na 12. mjesto na ljestvici od 17. klubova. Do kraja prvenstva slijedi teška borba za opstanak kojeg Croatija, vjeruju njezini navijači, može izboriti.

Sastav Croatije: Nikola Jurić, Amanadidis, Soldo (od 52. Jurić), Budimir, Bešlić, Mandurić, Ćorić, Štrljić, Zovko (od 29. Stipe Duvnjak), Gavran, Ladan (od 24. Nauber)

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju u gostima u Riederwaldu kod Posavine Frankfurt, također hrvatskog kluba iz Frankfurta koji je pretposljednji na ljestvici sa 17 osvojenih bodova iz 23 utakmice. Adresa igrališta Posavine u Frankfurt-Riederwaldu je: Volgersbrunnenweg 3, 60386  Frankfurt am Main.

Druga momčad Croatije također igra u nedjelju u gostima, a protivnik je TSG 51 Ffm II. Adresa igrališta je: Niedwiesenstraße 998, 60431 Frankfurt am Main.