Milan Škriniar i Kylian Mbappe (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

FRANCUSKO PRVENSTVO: Duje Ćaleta-Car isključen u porazu Lyona kod Le Havrea, PSG je na gostovanju pobijedio Lens

U derbiju 18. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Lens sa 2-0. Lyon je poražen na gostovanju od Le Havrea sa 1-3 završivši susret bez dva isključena igrače, među kojima je bio i hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car.

Golove za pariški sastav zabili su Bradley Barcola u 30. minuti utakmice, te Kylian Mbappe u 90. minuti. Mbappeu je to bio 19. gol ove sezone u prvenstvu.

No, sve je možda moglo biti drugačije da je Lens realizirao jedanaesterac u sedmoj minuti. Danilo je oborio Elyea Wahija, a sudac Jerome Brisard pokazao na bijelu točku. Pucao je Przemyslaw Frankowski, ali je Gianluigi Donnarumma obranio.

Domaćin je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela ostao i bez isključenog Jonathana Gradita.

Poraz Lyona

U ranije odigranom susretu Lyon je poražen na gostovanju od Le Havrea sa 1-3 završivši susret bez dva isključena igrače, među kojima je bio i hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car.

Sedmerostruki francuski prvak prekinuo je pobjednički niz od tri susreta izgubivši na gostovanju kod Le Havrea sa 1-3 potonuvši tako ponovo u opasnu zonu.

Lyon je pao na 16. mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije sa svega dva boda više od Clermonta na 17. mjestu, dok “fenjeraš” Lorinet ima četiri boda manje.

Le Havre je poveo u 18. minuti golom Gautiera Llorica, a novi problemi za goste stigli su u 31. minuti kada je isključen Jake O’Brien. Sudac Gael Angoula je prvo pokazao žuti karton, međutim nakon poziva iz VAR sobe promijenio je odluku.

U 50. minuti domaćin je preko Emmanuela Sabbija stigao i do prednosti od dva gola. Alexandre Lacazette je 54. minuti vratio tračak nade gostima, no osam minuta kasnije Christopher Operi je zabio i treći gol za domaći sastav.

U sudačkoj nadoknadi Lyon je ostao bez još jednog igrača nakon što je isključen Duje Ćaleta-Car. Za Lyon nije nastupio Dejan Lovren jer je i on u zadnjem ligaškom susretu protiv Nantesa “pocrvenio”. Le Havre se sada nalazi na 11. mjestu sa 22 boda.

Brest je pobijedio Montpellier sa 2-0 skočivši na treće mjesto Le Championnata. Golove za Brest zabili su Hugo Magnetti (48) i Jerem,y Le Douaron (90+2).

Tri boda je osvojio i Clermont koji je na gostovanju porazio Nantes sa 2-1.

Shamar Nicholson je doveo goste u vodstvo u 29. minuti, izjednačio je Florent Mollet u 47., a važnu pobjedu gostima donio je Jim Allevinah u 89. minuti. Nantes je od 74. minute igrao bez isključenog Beniea Traorea.

Toulouse je golom Vincenta Sierra iz kaznenog udarca u 12. minuti pobijedio Metz sa 1-0.

U prvom nedjeljnom susretu Lille je pobijedio Lorient sa 3-0 upisavši prvi ligašku pobjedu u zadnja četiri kola.

Nogometaši Lille prekinuli su niz od tri kola bez pobjede nakon što su u susretu 18. kola Le Championnata porazili Lorinet sa 3-0.

Domaćin je poveo u 37. minuti golom Jonathana Davida, a pobjedu je potvrdio s dva gola u zadnjim minutama. Remy Cabella je u 90. minuti zabio za 2-0, dok je Edon Zhegrova u trećoj minuti nadoknade postavio konačnih 3-0.

Lille je ovom pobjedom napredovao na peto mjesto sa 31 bodom, dok je Lorient posljednji sa 12 bodova.

Na ljestvici vodi PSG sa 43 boda, Nica je druga sa 35 bodova, a Brest im bod manje na trećoj poziciji. Lens je osmi sa 26 bodova.