David Mandić pred vratarom Vardara / Foto: Hina

(FOTO) RUKOMETNA SEHA LIGA: PPD Zagreb ispustio šest razlike u zadnjih 10 minuta protiv Vardara

Rukometaši PPD Zagreba nisu se uspjeli plasirati u finale završnog turnira regionalne SEHA lige u Zadru, oni su u polufinalu izgubili od branitelja naslova skopskog Vardara sa 29-30 (26-26, 16-13) nakon izvođenja sedmeraca.

David Mandić je s osam golova bio najefikasniji kod PPD Zagreba, dok su Christian Dissinger i Timur Dibirov sa po šest golova predvodili Vardar.

Igrači PPD Zagreba bili su na najboljem putu uzvratiti Vardaru za poraze u finalima posljednja dva izdanja SEHA lige, 10 minuta prije kraja vodili su sa 24-18, no tada su praktički stali, poglavito u napadu i dopustili suparniku povratak u utakmicu, a pogodak za poravnanje na 26-26 postigao je hrvatski igrač u sastavu Vardara Lovro Jotić tri sekunude prije isteka vremena.

Rukometaš Zagreba Luka Mraković (bijeli dres) u napadu / Foto: Hina

Nakon što je prvi dio prvog poluvremena protekao u ravnopravnoj igri u kojoj niti jedna momčad nije uspjela ostvariti prednost veću od jedan razlike, Zagreb se serijom 5-0 od 17. do 23. minute uspio odvojiti na 13-9. Iako se Vardar uspio primaknuti na 14-13, Zagreb je s dva gola u posljednjoj minuti prije odmora uspio pobjeći na 16-13.

U nastavku je Zagreb uspijevao rutinski održavati prednost između tri i šest pogodaka razlike sve do 10 minuta prije kraja kada je bilo 24-18. Tada se trener Vardara Stevče Alusovski odlučio u napadu zaigrati sa sedam igrača u polju što se pokazalo punim pogotkom jer se skopski sastav serijom 5-0 u potpunosti vratio u igru. Važan u povratku Vardara u utakmicu bio je i vratar Ristovski koji je odlično “čitao” udarce zagrebaša. Hrstić je minutu i pol prije kraja uspio “provući” loptu iza Ristovskog za vodstvo Zagreba 26-24, no u posljendjoj minuti je prvo Čupić smanjio na 26-25, a nakon što je Ristovski zaustavio mlaki pokušaj Matanovića Jotić je tri sekunde prije isteka vremena uspio pogoditi za 26-26 pa je finalist odlučen izvođenjem sedmeraca.

I kod izvođenja sedmeraca briljirao je Ristovski koji je obranio pokušaje Matanovića i Vistropa, dok su svui igrači Vardara bili precizni.

PPD Zagreb je tako ostao na samo tri nastupa u finalu SEHA lige, a jedini naslov hrvatski prvak osvojio je još 2013. godine, dok je 2018. i 2019. gubio upravo od Vardara.

Slavlje rukometaša Vardara u Zadru nakon pobjede nad Zagrebom u Zadru / Foto: Hina

Vardar je, pak, u devetom izdanju SEHA lige po osmi put stigao do finala, a pet je puta bio i pobjednik (2012, 2014, 2017, 2018, 2019). Jedini put skopski sastav nije igrao u završnici 2015. godine.

U prvom polufinalu su igrači mađarskog Veszprema svladali bjeloruski Meškov iz Bresta sa 28-24 (12-13). Favorizirani Veszprem do pobjede je stigao boljom igrom u drugom poluvremenu, a prvenstveno se istaknuo vratar Rodrigo Corrales sa 15 obrana, Španjolac je u ključnim trenucima, kada se mađarski sastav rezultatski odvajao, obranio i dva sedmerca, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo s rezultatom 24-20. Prednost Veszprema rasla je i do najvećih šest razlike da bi na kraju završilo 28-24. Gašper Marguč i Petar Nenadić postigli su po šest golova za Veszprem, dok je Aleksandar Škurinski bio šesterostruki strijelac za Meškov.

Za Veszprem će ovo biti četvrti nastup u finalu SEHA lige, naslove je osvajao 2015. i 2016. godine, dok je 2017. izgubio od Vardara.

U nedjelju će tako od 18 sati PPD Zagreb i Meškov igrati za treće mjesto, dok je finale između Veszprema i Vardara na programu od 20.30 sati.