Momčad Croatije Frankfurt na početku susreta protiv Concordije / Foto: Fenix

(FOTO) NJEMAČKI KUP: Poraz Croatije Frankfurt na domaćem terenu od Concordije Eschersheim

U utakmici njemačkog kupa Croatija Frankfurt je u srijedu uvečer na svom igralištu u Heddernheimu poražena od Concordie Eschetrsheim rezultatom 2:3.

FC Croatia – Concordia Eschetrsheim 2:3 (2:2)

Još uvijek nekompletna momčad Croatije hrabro se suprostavila uvijek neugodnom rivalu iz susjedstva Concordiji Eschersheim. Trener Croatije Dario Ištuk morao je stati na vrata jer je prvi vratar Nikola Jurić dobio poštedu zbog prinove u obitelji.

Ištuk je na teren poslao kombinirani sastav koji je od početka krenuo borbeno ali i oprezno u obrani. Nakon početnog ispitivanja snaga, Croatia je nekoliko puta opasno ugrozila vrata gostiju. Ipak, vodeći zgoditak za Croatiju pao je tek u 25. minuti kada Duvnjak koristi odbijenu „poklon loptu“ vratara gostiju i sa nekoliko metara plasira loptu u mrežu.

Radost igrača i navijača Croatije trajala je svega 4 minute kada gosti sjajnim zgoditkom poravnavaju rezultat na 1:1. U 35. minuti Concordija je izvela lijep protunapad, vratar Ištuk je dva puta sjajno obranio udarac gostujućeg napadača ali ne i treći put kada se lopta odbila njemu na nogu i to je bilo 1:2. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena novi igrač Croatije Eski postiže zgoditak na dodavanje također prinove Dogana.

Na poluvremenu je trener Ištuk napravio tri izmjene te isprobao neke nove igračke i taktičke varijante. Gosti su nastavku iskoristili jednu prigodu i u 75. minuti spretno došli do vodstva od 2:3. Taj rezulta su uz dosta sreće uspješno zadržali zadnjih 15 minuta, iako su napadači Croatije imali par izglednih prilika.

Sastav Croatije: Ištuk, Scheibe (od 46.Todorić), Doić, Eski, Barnjak ( od 46. Lažeta), Drlje (C), Livajić (od 46. Amanatidis), Duvnjak, Juko, Šandrk, Dogan

Iduću utakmicu Croatija igra u nedjelju, 18. kolovoza u 15 sati u Griesheimu protiv momčadi Spvgg 02 Griesheim u Griesheimu (Ulica Eichenstraße, Frankfurt-Griesheim). Druga momčad Croatije igra u 13 sati protiv momčadi TSG 51 Ffm ll u Eschesheimu (Niedwissenstraße)