Stanislav Konta sa prinovama Croatije: Toni Kukić, Mario Ištuk, Marko Kukić i Florian Scheibe / Foto: Fenix

Miro Drlje dvostruki strijelac za Croatiju Frankfurt koja je preokretom stigla do boda

U drugom prvenstvenom kolu Kreisoberlige desetkovana momčad Croatije Frankfurt na domaćem terenu u Heddernheimu odigrala je neriješeno sa momčadi Maroca.

FC Croatia Frankfurt – FC Maroc FFM 2:2 (0:1)

Iako je još veliki broj igrača Croatije na godišnjem odmoru u Hrvatskoj i BiH, trener Croatije Dario Ištuk napravio je respektabilan sastav u kojeg je uvrstio i dvojicu novaka Luku Juku i Deniza Dogana.

Mira Drlje / Foto: Fenix
Miro Drlje / Foto: Fenix

Premda su gosti poveli rezultatom 0:2,  (24. min 0:1 i 69.min 0:2),momčad Croatije se uspjela vratiti i golovima kapetana Mira Drlje izjednčila na 2:2. Drljo je svoj prvi zgoditak na utakmici postigao u 70. Minuti na dodavanje Dogena a u 82. Minuti je iszjednačio s bijele točke nakon što je sudac svirao prekršaj u 16 metara nad Doićem.

U sudačkoj nadoknadu novo pojačanje Croatije Luka Juko, koji je stigao iz SG Eschbach Wernborn iz Usingena, je dobio drugi žuti i crveni karton u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Sastav Croatije: Jurić, Barnjak, Drlje, Duvnjak, Doić, Amanatidis, Todorić  (od 55. Scheibe), Livajić, Šandrk, D. Dogen i L. Juko.

Poraz druge momčadi Croatije Frankfurt

FC Croatia II – BSC Schwarz Weiß II  0:13 (0:3)

Druga momčad Croatije Frankfurt doživjela je na domaćem terenu rekordan poraz od momčadi BSC Schwarz Weiß od čak 13:0. Razlog tako visokom porazu je izostanak velikog broja igrača koji su, kao i igrači prve momčadi, na godišnjim odmorima. Kako bi popunili sastav, za Croatia II su igrali i igrači veteranskog sastava Croatije. Potop hrvatske momčadi dogodio se u drugom poluvremenu kada je Croatia, fizički iscrpljena, primila 10 golova.

Sastav Croatije II: Mamić, Jeličić, Jochim, Matozan, Ćurić, Šola,,Duvnjak, Kovač, Mihaljević, Mateo Vukosić i Dominik Vukosić.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra večeras (srijeda, 14.kolovoza) u 20 sati kada na svom igralištu u Heddernheimu u kup natjecanju dočekuje momčad iz susjedstva Concordiju  Eschersheim.