Momčad Hajduka Wiesbaden / Foto: FEnix (SIM)

(FOTO I VIDEO) USPJEH HRVATSKE MOMČADI IZ WIESBADENA: Hajduk upisao i petu pobjedu zaredom

Hajduk Wiesbaden je u posljednjih pet utakmica upisao svih pet pobjeda zbog kojih igrači i navijači provodi ugodne i uspješne sportske tjedne.

FSV Hellas Schirstein II – SV Hajduk Wiesbaden 2:4 (1:1)

Jedne od ljepših pobjeda su i pobjede protiv momčadi koje kotiraju u gornjem dijelu ljestvice, pobjeda protiv Schwarz-Weis Wiesbaden od 1:0 i pobjeda protiv TuS Medenbach od 2:1.

Momcad Hajduka Wiesbad f 2

U zadnjoj utakmici u gostima protiv uvijek neugodne grčke momčadi Hellasa, Hajduk je upisao važnu 4:2 pobjedu. Ta pobjeda je još vaćnija kada se zna kako Hajduk od početka prvenstva, zbog ozljeda i korone, nije igrao u istom sastavu. Iako nekompletni, i u utakmici protiv Hellasa igrači Hajduka su dali sve od sebe na terenu i ostvarili pobjedu.

Od samog početka Hajduk preuzima kontrolu igre i redaju se prilike Dimitrova, Stojčevića i Hermanna. Jako dobar vratar Hellasa sve brani i diže moral svojoj momčadi koja nakon tih prilika Hajduka u 10. minuti iz kontranapada dolazi u vodstvo od 1:0. No, Hajduk nastavlja dalje pritiskati tako da već u 16. minuti nakon lijepog nabačaja Karadže sa desne strane upošljava Sergeja Hermanna koji glavom šalje loptu u mrežu protivnika za izjednačenje od 1:1.

Herman
Najbolji u redovima Hajduka Sergej Hermann / Foto: Fenix (SIM)

I u drugom dijelu utakmice Hajduk nastavlja s napadačkom igrom koja u 49.min nakon jednog udarca Stojčevića vrataru Grka ispada lopta i spretni Radev je na mjestu za 2:1. Euforija i veselje navijača Hajdukase nisu ni stišali i već nakon dvije minute kroz lijepu akciju sredinom terena Hermann prolazi par igrača u odbrani Hellasa i neobranjivo šalje loptu iskosa sa vrha šesnaesterca u drugi vratarev kut za povećanje vodstva Hajduk za rezultat 1:3. Kada je izgledalo da su Grci na koljenima, kada su se redale prilike Hajduka, Hellas u 64. minuti ponovno iz kontranapada smanjuje rezulta na 2:3.

Tad nastaju tenzije kako na terenu tako i na tribinama. Domaćini svim silama žele doći do izjednačenja ali je obrana Hajduka kamenita. Stupovi odbrane Parlov i Krajina spretno riješavaju sve pokušaje Grka koji zbog grubosti u 82.mniuti (drugi žuti), a potom i u 88. minuti nakon grubog starta nad Hermannom, ostaju bez dvojice igrača koji dobivaju crveni karton. Hermann je nažalost na nosilima morao napustiti igru zbog ozljede zgloba. Bila je to jedna crna mrlja na dobru utakmicu u kojoj je momčad Hajduka u 90. minuti preko Ivana Dimitrova došla do još jednog pogotka i pobjede od 4:2. Osim igračima, čestitke za uspjeh Hajduka su zaslužni novi trenerski par Damir Dalić i Robert Parlov koji su prije par tjedana preuzeli klupu Hajduka Wiesbaden.

Sastav Hajduka Wiesbaden: Duvnjak, , Krajina,Parlov,Vankirk, Radev, Orlović, Karadza, Stojčević, Dimitrov, Hermann. S klupe za pričuve su ulazili: Briševac, Soldo, Vlahić i Puljić.