Detalj s utakmice EL između Slavije Prag i AC Milana u Pragu / Foto: Anadolu

EUROPSKA LIGA: Čudesen preokret Bayera koji je s dva pogotka u nadoknadi izbacio Qarabag, Milan bolji od Slavije u Pragu

Vodeći sastav njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena čudesnim se preokretom u sudačkoj nadoknadi s dva gola Patrika Schicka plasirao u četvrtfinale Europske lige svladavši na svom terenu azerbajdžanski Qarabag sa 3-2 (0-0).

Nakon 2-2 u prvoj utakmici, gosti iz Azerbajdžana stigli su nadomak senzacije povevši u uzvratu sa 2-0 golovima Zoubira (58) i Juninha (67). No, u međuvremenu su ostali s igračem manje, a Frimpong (72) je uspio vratiti Bayer u igru.

Ipak, rezultat se nije mijenjao do sudačke nadoknade i kada su još samo sekunde dijelile Qarabag od senzacije ukazao se Schick (90+3, 90+7) te s dva gola iz neposredne blizine kreirao preokret.

Josip Stanišić igrao je od 79. minute za Bayer koji je i dalje neporažen ove sezone.

Preokretom, ali ne toliko dramatičnim u četvrtfinale se plasirala i Atalanta koja je u Bergamu svladala Sporting iz Lisabona sa 2-1 (0-1) što joj je uz 1-1 iz prve utakmice bilo dovoljno za prolazak. Pedro Goncalves (34) doveo je Sporting u vodstvo, ali su Lookman (46) i Scamacca (59) u drugom poluvremenu pogađali za Atalantin prolaz. Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 76. minute.

Brighton and Hove Albion upisao je pirovu 1-0 pobjedu protiv Rome, no talijanski sastav je prošao dalje zbog 4-0 pobjede iz prve utakmice, dok je Liverpool sa 6-1 nadigrao prašku Spartu te prošao dalje s ukupnih 11-2.

Ranije u četvrtak četvrtfinale su izborili još Marseille, Benfica, Milan i West Ham United. Momčad Milana slavila je u Pragu protiv Slavije rezultatom 1:3.

Ždrijeb četvrtfinala i polufinala održat će se u petak u 13 sati.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA OSMINE FINALA (U ZAGRADAMA SU REZULTATI PRVIH SUSRETA):
Villarreal - Marseille          3-1 (Capoue 32, Sorloth 54, Mosquera 86 / Clauss 90+4) (0-4)
Rangers - Benfica               0-1 (Rafa Silva 70) (2-2)
Slavia - Milan                  1-3 (Jurasek 84 / Pulišić 34, Loftus-Cheek 36, Rafael Leao 45+6) (2-4)
West Ham United - Freiburg      5-0 (Paqueta 9, Bowen 32, Cresswell 52, Kudus 77, 85) (0-1)
Bayer - Qarabag                 3-2 (Frimpong 72, Schick 90+3, 90+7 / Zoubir 58, Juninho 67) (2-2)
Atalanta - Sporting             2-1 (Lookman 46, Scamacca 59 / Pedro Goncalves 34) (1-1)
Brighton and Hove Albion - Roma 1-0 (Welbeck 37) (0-4)
Liverpool - Sparta              6-1 (Nunez 7, Clark 8, Salah 10, Gakpo 14,