Detalj s utakmice BiH i Gruzije / Foto: Fenix (Petar K. Puđa)

EP U RUKOMETU: Rukometaši BiH poraženi od Gruzije, Poljska bolja od Farskih Otoka

Nakon poraza od Švedske (20:29) i Nizozemske (20:36) u trećem kolu grupe “E” reprezentacija BiH u Mannheimu izgubila je i od Gruzije rezultatom 19:22

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je i od Gruzije te je bez osvojenog boda završila nastup na Europskom prvenstvu koje se održava u Njemačkoj, javlja Anadolu.

Nakon poraza od Švedske (20:29) i Nizozemske (20:36) u trećem kolu grupe “E” bh. reprezentacija u Mannheimu izgubila od Gruzijaca rezultatom 19:22 (9:9).

Rukometaši BiH su sjajno otvorili utakmicu i već nakon deset minuta igre imali prednost od 5:2.

Poraz BiH od Gruzije 4
Klupa rukometaša BiH u utakmici protiv Gruzije / Foto: Fenix (Petar K. Puđa)

Predvođeni dobrom obranom, izvrsnim Harunom Hodžićem na golu i Markom Panićem u napadu u 18. minuti ostvarili su šest golova razlike (8:2). No, tada je uslijedio novi neobjašnjivi pad u igri izabranika Irfana Smajlagića, koji je omogućio Gruziji da se potpuno vrati u igru ​​prije odlaska na odmor i izjednači na 9:9.

BiH je mnogo bolje otvorila drugo poluvrijeme, te serijom 3:0 ponovo došla do solidne prednosti (12:9) u 35. minuti. Ali ni to nije bila prednost da rukometaši BiH su se uspjeli spasiti, jer je već u 40. minuti ponovno izjednačeno (13:13). Minutu kasnije Gruzijci su došli do prvog vodstva na utakmici – 14:13. Potom se nizalo gol za golom do 51. minute kada su Gruzijci prvi put poveli s dva razlike (18:16).

Gruzija je, za razliku od BiH znala sačuvati prednost i na kraju zasluženo slavila s 22:19 te u svom debitantskom nastupu stigla do prve pobjede na europskim prvenstvima. S druge strane rukometaši BiH ni nakon trećeg sudjelovanja na Europskom prvenstvu rukometaši nemaju niti jednu pobjedu.

Poredak u skupini “E”: Švedska 4 boda (utakmica manje), Nizozemska 4 (-1), Gruzija 2, Bosna i Hercegovina 0.

Švedska i Nizozemska večeras će u Manheimu s početkom u 20.30 sati odigrati utakmicu koja će odlučiti ko će biti pobjednik grupe “E”.